Prezidento patarėjams priminė lūkesčius
2019-10-11
Nuotraukoje (iš kairės): Lietuvos žemės ūkio tarybos ekspertai Jovita Motiejūnienė, Ignas Jankauskas, Danutė Karalevičienė, Eimantas Pranauskas ir Prezidento vyriausiasis patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius

Vilnius. Artėjant Europos Vadovų Tarybos posėdžiui, kuriame bus diskutuojama dėl esminių Bendrosios žemės ūkio politikos nuostatų, Lietuvos žemės ūkio tarybos ekspertai susitiko su Prezidento G. Nausėdos patarėjais.

Lietuvos žemės ūkio tarybos ekspertai pristatė jos inicijuotos ir 52 395 Lietuvos piliečių pasirašytos peticijos „Europos Sąjungoje, kurioje visi lygūs – negali būti antrarūšių ūkininkų“ nagrinėjimo eigą ir esamą situaciją.

Prezidento patarėjai buvo supažindinti su peticijoje keliamais reikalavimais, kurie tiesiogiai susiję su daugiametės finansinės perspektyvos sprendimais bei atsakingų Lietuvos institucijų pozicija.

Dojus agro 19 09 10

Lietuvos žemdirbiai tikisi, kad Europos institucijos vis tik panaikins apie 2 mlrd. eurų „skolą“, susidariusią dėl neįgyvendintų Stojimo aktų nuostatų; panaikins apie 500 mln. eurų diskriminaciją, be jokio pagrindo beveik 30 proc. nuvertinus Lietuvoje taikomas klimatui ir aplinkai naudingas praktikas (žalinimo išmokas) bei skubiai koreguos 2020 m. ES biudžetą, kad būtų įgyvendintas 2013 m. Europos Vadovų Tarybos sprendimas dėl ne mažesnių negu 196 Eur/ha išmokų.

„Lietuvos žemės ūkio taryba vis dar nelaidoja vilčių, jog visos šalies valdžios institucijos dės pastangas, įgyvendindamos peticiją pasirašiusių piliečių valią, kad 2021-2027 m. laikotarpio pabaigoje žemdirbiams mokamos tiesioginės išmokos pagaliau prilygtų ES vidurkiui ir Lietuvą pasiektų tam tikslui skirti 4,4 mlrd. eurų“, rašoma Lietuvos žemės ūkio tarybos pranešime spaudai.

Per susitikimą prezidentūroje buvo aptartos ūkininkaujančių nederlingose žemėse problemos, akcentuotas laukiamos dramatiškos Kaimo plėtros programos II ramsčio lėšų karpymo 2021-2027 m. pasekmės Lietuvos kaimui, išreikštas pasipriešinimas Europos Komisijos siūlomai ir selektyviai išmokų mažinimo priemonei (taikomai tik kai kuriose ES valstybėse narėse).

Lietuvos žemės ūkio tarybos ekspertai atkreipė dėmesį į valdžios institucijų siūlymų dėl mokesčių didinimo žemės ūkio subjektams nesavailaikiškumą, pakartojo Lietuvos žemės ūkio tarybos narių nepritarimą lengvatos dyzeliniam kurui mažinimui. Neigiamai įvertintas šalies 2020 m. nacionalinio biudžeto lėšų žemės ūkiui mažinimas.

LŽŪT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Lūkesčiai nubėgo?

  Kaip nuo žąsies vanduo...

 • taip

  mano ukis,kaip delfi,tapinas,jakilaitis valdomi elitiniu banditu.

 • Janis teisus

  Pritariu Janiui, kaimo plėtros pinigai nuolat skiriami visiems kaimo gyventojams atskirčiai mažinti, bet didžiąją dalį jų pasiima ne tik paminėti asmenys, kitaip tariant stambieji. Gaila, kad Prezidentūros atstovai tokiems skiria laiką, o gal trūksta informacijos. O Mano ūkis akivaizdžiai dirba Talmanto ūkininkų sąjungai ir bendrovėms.

 • Piktasis šeškas

  Jani, užuojauta, taip mąstančių traukinys jau nuvaziavo

 • Janis

  Na ir ką tie, stambiausius Lietuvos ūkius atstovaujantys atstovai gali gero pasakyti prezidentūros atstovams? Ar Jums Talmantai, Puskunigi, Macijauskai, Vilioni, Aleksandravičiau ir t.t dar negana? Kiek gavote milijonų iš Europos sąjungos? Kada Jums užteks? Leiskite ir smulkiesiems gauti ES paramos. Negaliu skaityti ir matyti visos šios kompanijos, o "Mano ūkis" irgi akivaizdžiai stambiuosius palaiko, nesu matęs nė vieno straipsnio kuriame būtu paminėti Žemės ūkio rūmai ir jų atstovai, kurie tikrai atstovauja šeimos ūkininkus, smulkius ir vidutinius. Kodėl taip yra?

 • ed

  taip tarėsi kaip galutinai pribaigti ūkininkus

 • Mokesčių kūrėjams

  Tik atsiimkime iš ES, ko ji Lietuvai neatidavė pagal sutartis ir užlopysime daugybę skylių.O dabar. Vietoj to, kad reikalauti iš ES laikytis susitarimų ir ES vertybių, norima užsmaugti savus.

 • Kitas Aš

  Aš tai senai gydausi nuo paranojos. Tik visiškas kvailys nesupranta, kad ES vidurkiui lygios išmokos bus mokamos visiems ūkininkams. Kitam Aš -- paskaityk, tiks ir Tau. Paranoja (iš graikų kalbos parà – reiškia šalia, greta, o noûs – protas) – tai persekiojimo pojūtis, poveikio ar santykių iliuzija, sunkesniais atvejais persekiojimo kliedesiai ar net manija. Paranoja savaime dar nelaikoma atskira liga, o tik tam tikrų psichinių sutrikimų simptomu (neurozė, psichozė, alkoholio sukeltas delyras ir pan.)

 • Mano ūkis atstovauja kolhozu ir didžiųjų ūkininkų- dvarponiu interesus

 • ??

  Atrodo ir ŽŪR atstovai buvo susitikę su Prezidento patarėjais. Kodėl apie tą susitikimą nerašote?

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuriam žemdirbių savivaldos finansavimo modeliui pritartumėte?
Orai