Prezidentė Briuselyje priminė žemdirbių išmokų klausimą
2018-02-26

Briuselis/Vilnius. Lietuva siekia, kad skirstant Europos Sąjungos biudžetą tiesioginės išmokos Lietuvos žemdirbiams kuo labiau priartėtų prie senųjų ES šalių išmokų lygio, neformaliame Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, tik taip įmanoma sukurti lygiavertes konkurencines sąlygas visos Bendrijos žemdirbiams.

„Nors Lietuva jau artėja prie ES išsivystymo vidurkio, skirtumai tarp Bendrijos šalių gerovės išlieka. Todėl itin svarbu, kad sanglaudai būtų skirta pakankamai lėšų, kurios ir toliau užtikrintų spartų Lietuvos vystymąsi", - Prezidentūros pranešime cituojama D. Grybauskaitė.

Neformaliame Europos Vadovų Tarybos susitikime, kuriame aptariami politiniai naujo daugiamečio ES biudžeto prioritetai, prezidentė pabrėžė, kad ES finansavimas būtinas ir strateginiams jungčių projektams: elektros tinklų sinchronizacijai, dujų jungtims, transporto koridoriui „Rail Baltica". D. Grybauskaitės teigimu, būtina ir tolesnė ES parama Ignalinos AE.

„Saugus ir skaidrus šios jėgainės uždarymo procesas - aktualus ne tik regionui, bet ir visai Bendrijai. ES įsipareigojimas finansuoti Ignalinos AE uždarymą įrašytas ir į Lietuvos ES stojimo sutartį", - sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentūra teigia, kad derybose dėl naujos daugiametės finansinės perspektyvos turės būti atsižvelgta ir į „Brexit" pasekmes. Jungtinei Karalystei pasitraukus iš ES, biudžeto finansavimas gali sumažėti iki 13 mlrd. eurų kasmet. ES narėms reikės sutarti, kaip užtikrinti pakankamą finansavimą tiek dabartinėms programoms, tiek naujiems prioritetams.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai