Prezidentas: Lietuva nori didesnių ES išmokų
2019-11-06

Vilnius. Suomijoje viešintis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lietuvai nepriimtinas siūlomas Europos Sąjungos išmokų mažinimas sanglaudos ir žemės ūkio politikai.

„Paaiškinta, kad nepakankamas finansavimas gali lėtinti Lietuvai ir Baltijos šalims ypač svarbių infrastruktūros projektų – „Rail Balticos“, elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa – įgyvendinimą, taip pat jis mažins regiono ekonominį konkurencingumą, generuojamą pridedamąją vertę Bendrijai, Lietuvos tvarios plėtros perspektyvas“, – po G. Nausėdos susitikimo su ES pirmininkaujančios Suomijos premjeru Ančiu Rine (Antti Rinne) pranešė Prezidentūra.

Pokalbyje aptarta ES daugiametė finansinė perspektyva bei kiti klausimai.

Pasak Lietuvos prezidento, šalis pasiryžusi skirti atitinkamą finansavimą į ES biudžetą, kad jame būtų pasiektas iki 1,11 proc. bendrų nacionalinių pajamų dydis, skirtas sanglaudos, žemės ūkio ir kitoms programoms finansuoti.

G. Nausėda priminė, kad šių prioritetinių sričių finansavimas yra būtinas, užtikrinant regionų plėtrą Lietuvoje ir sukuriant vienodas konkurencines sąlygas ES šalių žemdirbiams.

Kalbėdamas apie Mobilumo paketą, G. Nausėda teigė, kad Lietuva nepritaria svarstomoms priemonėms, kurios sukurtų mažiau palankias sąlygas periferinių šalių vežėjams, prieštarautų aplinkos apsaugai ir bendrosios rinkos stiprinimui.

Susitikime su Suomijos parlamento pirmininku Matti Vanhanenu (Mačiu Vanhanenu) sutarta dar aktyviau bendradarbiauti inovacijų srityje, ES mokslinių tyrimų „Horizon“ programos kontekste, taip pat ieškoti galimybių spartinti „Rail Baltica“, dujų jungčių projektų įgyvendinimą.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(21)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Biudžetas

  Pati didžiausia problema, kad mūsų valdantieji nemoka paskirstyti teisingai surinktus moksčius. Reikia nuo to ir pradėti. O tai dabar situacija tokia, kad labai daug pinigų nuplaukia visokiems "giminaičiams, pažįstamiems". Per viešuosius pirkimus mes netenkam savų pinigų. Jei samtis parduotuvėj kainuoja 5 eurus, tai mūsų kariuomenė nusipirko už 500 eurus. Va kur dingsta pinigai, tas pas ir su ligoninėmis: perkam tokią brangią perkam už 6,5 mln gamą peilį: pigiau būtų už gydymą užsienio šalyje sumokėti. O dabar įsigijo, o ar kam nors pritaikė ar ir guli ir niekas jo nenaudoja????? Labai daug brangios įrangos ligoninės turi, bet bėda ta, kad neturi specialistų, kurie dirbtų su ja. keliai: tiesiam asfaltą už milijardus, o kokybė to asfalto neatitinka reikalavimus: kur atsakomybė? Greit ir vėl teks tą asfaltą remontuoti ir vėl pinigai...... Remontai: visad labai brangūs, o žiūrėk kartu ir tų įstaigų vadovai kažką statosi. Tokių problemų visą krūvą ir aišku čia mūsų pinigai, kurie galėjo būti skirti pensijų padidinimui, mokytojų, gaisrininkų algoms, bet ne kažkam nusėdo. Na ir pabaigai: kažkaip visi korupcinės bylos subliuška.... abonentas, masiulis ir daug kitų

 • Linara

  Laima, tu iš prigimties jobnuta, ar ilgos bedarbio atostogos smegenis susuko? Ukininkavai nors vieną dieną? Apie kapitalą šneka, blyn, kas tau trukdo susikraut? Pašalpų maža, matai. Soc. būstą gaunat, kapeikas mokat, ėst gaunat, ant byzalo kapeikų trūksta? Eik dirbt, kaip visi dirba

 • bedarbe laima kaušė

  bedarbe laima apmokestinti tiesiogines išmokas?? tos tiesioginės išmokos yra visų europiečių sunešti mokesčiai, jei lietuva tai padarytu atsidūrtų teismuose. kas per debilumas žmonių..

 • Bedarbei laimai

  Dirbi uz juodus pinigus ir dar tikiesi gaut pasalpas didesnes? Del tokiu kaip jus ir vargsta valstybe...

 • Bedarbė Laima

  Vis tiek nesuprantau kodėl nereikia ūkininkams apmokestyt tiesioginiu išmoku ir panaikint lengvatą dyzelinui pilna apimtim vardan bedarbio pašalpu padidintu, nes neišgyvenu. Kai pakalbu su smulkiais ukinykais pas kuriuos kartais kokius smulkius darbus nudirbu, bulves nukasu, nuraviu žoles, lapus sugrebiu. Jie skundžiasi kad nebegali ypirkt žemės, norėtų pasididint dirbmos žemės plotus bet negali, nes ira kas gali sumokėt daugiau. Sako, kad senbuviai jau puikiai įleide šaknis į žeme ir ju jau niekas neiškrapstys, per bagotai stovi ant žemes, noretu kad smulkiu žemdirbiu iš vis neliktu.

 • Ekscelencijai

  Pradėkite nuo mažo, bet konkretaus dalyko -- pareikalaukite ES apmokėti vekselį, kurį parvežė ankstesnė prezidentė. O būtent, skirti Lietuvai 2020 metams tiesioginėms išmokoms 573,5 mln. eurų, kas atitiktų 196 eur/ha dar 2013 metais pažadėtas išmokas. O bendro pobūdžio reikalavimus dėl išmokų -- konkretinkime -- išmokų vidurkis 2021 metais, nes pereinamieji laikotarpiai seniai pražilo, nupliko ir dantis išbarstė..

 • Sa ->Faktui

  Augalininkystės ūkyje kai dirbi pats varai visą žiemą kaip geras, kur tas žioplys kurs galvoja, kad tik kelis mėn augalininkai dirba? Dirbu nuo 2011m., samdomų neturiu ir nenoriu turėt. Darbo visus metus pilna, pavasary tik žiūrėk, kad spėtum pasiruošt.... Komentuojat nesusidūrę...

 • Faktas

  Mišrūs ūkiai ir gyvulininkystės ūkiai dirba bei kuria naudą ištisus metus. Augalinkystės ūkiai tedirba kelis mėnesius per metus, nustekena žemę ir kaimą. Reikia remti pirmuosius ūkius, o ne apsimetėlius augalininkus.

 • Ūkininkas

  Savo ūkyja melžiam su žmona 25 karves,atostogų netutėjom 15 metų,gal norėtų kas pakeisti,ypač tokie kaip ponia Laima,kokiai savaitėliai,ką primelši puse tavo,bet reiks ir mėšla nusivalyti ir pašerti ir išsiplauti ir piena priduoti.laukiu pašalpinių pasdarbuoti.

 • ss

  Nu ka islindo kenservatnyku trolis, parase pirma komentara ir prasidejo..... Uz tokius komentarus turetu pradeti bausti - tai yra ukininku smeizimas, visas kapitalas - praskolinti gyvenimai ir miglota ateitis. Klausimas - kam to reikia, kam zmones kurie prisideda prie svaraus indelio i biudzeta, kurie islaiko bent 20 firmu aplink juos, kurie triusia nuo ausros iki vakaro (o ne 8 val.), kurie bando savo vaikams iskiepyti kad zeme yra sventas reikalas, kad kaime gyventi reikia nors ir sunku, kam tuos zmones smeizti. Yra karbauskinis, dar keletas oligarhu, visi kiti zemdirbiai tvarkingi zmones. Apie sitokius dalykus reikes per mitingus sneketi - NUSTOKITE DERGTI UKININKO VARDA.

 • Laimonas -> Ukininkei

  ar kada paskaiciavot kiek reikia idet norit kazka pradet augint ?? Pradekim: sekla , technika, sandeliavimas, relizavimas . Cia ne darziuka sau pasiset, Gal norit kopustu daigus pakaisiot koki 30 000 daigu arba morkas paset tarkim 0.5ha Tik nepradekit pezet, kad galima pasisamdyt, niekas niekam nedirba kol savo nepadaryta .

 • Ekologas

  Būtina didinti išmokams ekologams. Taip pat būtina kuo skubiau uždrausti glifosatus. Austrija uždraudė glifosatus, ir tenais ūkininkų išmokos didesnės nei LT yra. Gal ir mes žengsime drąsų ir ryžtingą žingsnį pagaliau?

 • O

  Balsavau už dabartinį prezidentą,bet labai gailiuosi.. Jam iki ūkininkų problemų supratimo toli . Mokesčiai ūkininkams prie dabartinės valdžios padidėjo trigubai, žemės mokestis auga,o už produkciją visos kainos krenta. Ir dar negana, vėl akcizo klausimas-kurio lengvata ukininkams visoje ES, taršos,vandens ,koeficientas už žemę ir tai dar ne pabaiga. Aš taip pat noriu asfalto, apšvietimo, gerų gydytojų, gerų nemokamų renginių..... Bet iš mūsų surinkti pinigai atitenka miestui. Kokia gerovės valstybė kai atimama iš tų kas dar šiek tiek dirba. Greit pašalpas gaut labiau apsimokes.

 • baisu

  skaityti ir galvoti niekas taip gerai kaime negyvena kaip ukininkai, bet kokio velnio tie kaimieciai siuncia su valstybes pagalba uzaugintus, ismokintus vaikus i bet kokia sali tik nevargki vaikeli LT o mus nepaliks likimo valiai dirbantys, mokes mokescius - pasalpas, duos kruopu, dar ......!!!!!!!!!!

 • Gėda Laimai

  Jums turėtų būti gėda. Eikit dirbti, o ne komentarus rašinėkit. Kas nori, tai dirba, o bedarbiams jokių išmokų: priprato pašalpas gauti. Kiek iš mano kaimo metė smulkų ūkį, pardavė karves ir išėjo į miestą dirbt. O jus ką rankų ar kojų neturit, ar paprasčiausiai tingit?

 • Ūkininkė

  Šitie visi vadinami bedarbiai nenori nueko dirbti o ir kam vis tiek gaus nemokamų kruopų miltų cukraus ir t s ip toliau kiek mūsų visų kaimuose tokių gyvena galybė savo laiku turėjo zemės galejo dirbti bet visa pardavė prauliavojo o dabar skundziasi ir pavydi kas dar nors kiek juda ydinga valdžios politika remti ir privedė prie šios pasalpinių ir ilgaamžių bedarbių armijos jau kelinta karta taip gyvena ir toliau gyvens aišku tuoj baigsis šita europinė parama ir tokioj situacijoj atsidurs dar daugiau zmoniu nes ir taip masiškai žlunga smulkūs ūkeliai

 • o ko ''bedarbe laima''

  nedirbi dabar visur truksta darbuotoju nuo šlaveju iki IT specialistu ar gydytoju ar mokytoju bet ne pedi tokie parazitai ant kitu sprando ir dar kiauksi kaip blogai gyvena, kada sutvarkys tuos ''amžinus''bedarbius darmaedus turbut politikai tycia tokius laiko kad prieš rinkimus pažadetu pakelt pašalpas o šitie balsuotu už tuos kas daugiau žada?

 • Bedarbei laimai

  Pradekit ukininkaut jei ten pinigais taskosi ir nereiks dejuot del pasalpu. Gal tada suprasit kaip yra sunku kaime...

 • Smulki ukininke

  Esu smulki ukininke melziu keles karvuke rankomis beje bet nebedavoju kad esu bedarbe einu dirbu ir sunkiai is jego o jus p. Laima ne bedarbe galite buti nes mistuose darbo yra ir susisiekimas geras ne taip kaip is kaimo negali isikapstyt eikite dirbti ir prezidentui bei mums visiems saziningai mokantiems mokescius bus mazesne nasta tokius kaip jus islaikyti.beje ukininkai bevrik visi moka mokescius pilnai sodra ir sveikata o jus sedite ir laukiate pasalpu ir burnojat jas is musu prakaito gaudamu ar jums negeda!!?????

 • Na

  Dabar bedarbystė (jei tai ne sveikatos problema) tiesiog nepateisinama. Visur trūksta darbuotojų,tik noro reikia turėti. O kas geriau gyvena ar pensininkas su 360 EUR ar 4 asmenų šeima,neturinti būsto,abu šeimos nariai gaunantys šiek tiek didesnius nei minimalus atlyginimas. Net ir gaunantys vidutinius atlyginimus ir turintys būsto paskolą,turi labai gerai suplanuoti savo pajamas. Tad didelis klausimas kuriems sunkiau. O ūkininkas taip pat už savikainą savo darbų užaugintos produkcijos nepardavines. Koks ūkininko kapitalas..... žemė,bet nuo jos nieks dividendų nemoka ir tos didesnė dalis nuomojama.

 • Bedarbė Laima

  Ūkinykai ir be ismoku gerai gyventų, kapitalas sukauptas jau solidus, neturi ką beveikt prezidentas rupindamasis es pinigais zemdirbems, yra ir kitų bėdų, kiek pensinykų, bedarbių tokių kaip aš skursta. Ne kartą mačiau kaip ateina apsipirkt toki bėdžiai maisto, tai išsitrauke vokelį su užrašu kaž kurios tai dienos ir kiek jau yra tam vokely paprastai nebegali daugiau išleist tą dieną, šitam voke ne daugiau 5 eur buna skirta dienos išlaidom. Tegul pagyvena šalies žemdirbys už 5 eur per dieną, supras kaip tai sunku tokį lažą nežt tokiem kaip aš žmonėm musu visu valstybei.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai