Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Prezidentas atmetė žemės ūkio ministrės kandidatūrą

Vilnius. Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė dvi – susisiekimo ir žemės ūkio ministrų – kandidatūras. Į žemės ūkio ministrės postą buvo siūloma Dalia Miniataitė.

Prezidentas ketvirtadienį baigė susitikimus su visais 14 kandidatų į ministrus.

„Galiu pasakyti kad du iš ministrų, t.y. susisiekimo ministras ir žemės ūkio ministras – turėtų būti pateiktos kitos kandidatūros į šių ministrų pozicijas“, – per spaudos konferenciją penktadienį paskelbė Prezidentas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Susisiekimo ministerijai vadovauti Laisvės partija siūlė Kasparo Adomaičio kandidatūrą, Žemės ūkio ministerijai konservatoriai teikė Dalios Miniataitės kandidatūrą.

Prezidentas taip pat sakė žinantis Laisvės partijos naują kandidatūrą į susisiekimo ministrus ir tvirtino, kad tai „turėtų būti geras kandidatas susisiekimo ministro portfeliui paimti“.

„Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad tie kandidatai, kurie prisistatė, buvo blogi arba nesuprato savo funkcijų. Tiesiog šiandien galėčiau pasakyti tik tiek, kad aš kaip prezidentas negaliu prisiimti atsakomybės už jų trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų įgyvendinimą, nes stokojama vizijos, stokojama gero savo sektoriaus pagrindinių problemų išmanymo“, – teigė prezidentas.

G. Nausėda taip pat akcentavo, kad D. Miniataitė yra patyrusi žemės ūkio sektoriaus specialistė, bet iš jos jis sako tikėjęsis „ne tik veiksmų trumpuoju laikotarpiu, bet visos kadencijos laikotarpiu“, taip pat ir „žalios Lietuvos“ idėjos įgyvendinimo vizijos. 

„Deja, būtent ilgalaikės vizijos arba aiškaus regėjimo, kaip mes rengsime savo žemės ūkio politiką per artimiausius penketą-dešimt metų, pristigo, nes buvo šiek tiek prisidengiama būsimais Europos Sąjungos sprendimais ir stokota asmeninės vizijos šiuo klausimu“, – tvirtino šalies vadovas.

Po susitikimo su D. Miniataite trečiadienį Prezidentas teigė, kad kandidatė turi ilgametę patirtį žemės ūkio sektoriuje, yra labai gerai susipažinusi su sektoriaus problematika... Tačiau G. Nausėda pasigedo ilgalaikės vizijos, kaip žemės ūkis galėtų būti transformuojamas į aplinkai palankų, didesnę pridėtinę vertą kuriantį sektorių ir kaip jis galėtų labiau prisidėti prie regioninės politikos stiprinimo.

Prezidentas patvirtino, kad pirmadienį ketina susitikti su kandidatais į likusias laisvas pozicijas ir vėliausiai antradienio rytą pasirašys dekretą dėl Vyriausybės patvirtinimo.

„Pirmadienį arba antradienį mes būsime nuėję visą 100 procentų kelio“, – teigė G. Nausėda, pažymėdamas, kad bus išlaikyti visi Konstitucijoje numatyti terminai.

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė sako kol kas neįvardinsianti naujų kandidatų į susisiekimo ir žemės ūkio ministrus pavardžių. 

„Pavardes įvardinsiu tada, kai galėsiu įvardinti“, – žurnalistams penktadienį sakė I. Šimonytė. Ji teigia pasitikėjusi abiejų atmestų kandidatų kompetencija.

„Esu dėkinga abiem kandidatam, kad jie pasiryžo būti teikiami, aš tikrai pasitikėjau jų kompetencija“, – teigė premjerė. „Ypatingai gerai žinau, kad tokiam žmogui kaip D. Miniataitei, kuri yra labai profesionali valstybės tarnautoja ir turi turbūt daugiau patirties, negu daugelis žmonių kartu sudėjus, vis dėl to žengti žingsnį iš karjeros tarnautojo į politinį darbą yra labai sunkus apsisprendimas, ir aš esu labai dėkinga, kad man buvo pavykę įkalbinti Dalią tai padaryti“, – kalbėjo ji.

Konstitucijoje numatyta, kad ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę bei pateikia svarstyti jos programą.

I. Šimonytė buvo paskirta lapkričio 25 dieną.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos