Premjeras su EK pirmininku aptars pienininkų problemas
2016-05-11

Vilnius. Premjeras Algirdas Butkevičius su Europos Komisijos pirmininku Žanu Klodu Junkeriu (Jeanu-Claude Juncker) galimą paramą krizę išgyvenantiems pienininkams ir Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės saugumo problemą.

„Vakar gavau laišką iš Europos Komisijos pirmininko pono Junkerio, jis birželio 3 dieną mane priims Briuselyje ir aptarsime keletą klausimų. Vienas iš pagrindinių klausimų bus aptariamas dėl galimybės kompensuoti pieno gamintojams patirtus nuostolius", - žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.

Sudėtinga padėtis pieno sektoriuje kilo dėl pasaulinės pieno krizės ir žaliavinio pieno pertekliaus. Šią situaciją pablogino ir 2014 metų vasarą Rusijos paskelbtas maisto produktų embargas iš ES, be to, didelę įtaką sektoriui padarė pernai pavasarį panaikintos ES taikytos pieno kvotos, kurios reguliavo jo gamybą visoje bendrijoje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Skaičiuojama, kad dėl pasaulinės pieno krizės ir žemų supirkimo kainų Lietuvos pieno gamintojai pernai prarado apie 75 mln. eurų pajamų.

„Taip pat šiandien ryte su energetikos ministru aptarėme klausimą dėl Astrave statomos atominės elektrinės ir pasakiau, kad šį klausimą irgi susitikime kelsiu", - žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Lietuva yra aštriausia Baltarusijos, statančios atominę jėgainę apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Lietuvos teigimu, Baltarusiją neužtikrina projekto, statomo vos 20 kilometrų nuo šalies sienos, saugumo. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Komisijos atstovai nurodė, kad Baltarusijos bus reikalaujama, kad ši prieš įjungdama Astravo AE, peržiūrėtų projektą. EK taip pat tikina, kad patikimumo testai bus peržiūrėti ir Briuselyje.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai