Premjeras pritaria ŽŪM veikimui regionuose
2019-09-12

Vilnius. Žemės ūkio ministerijos perkėlimo klausimas toliau kelia diskusijas. Kur ir kaip turėtų veikti Žemės ūkio ministerija: Vilniuje, Kaune ar regionuose?

Premjeras tikina, kad sprendimas perkelti ministeriją nesikeičia, tuo tarpu žemės ūkio ministras neatmeta galimybės tam tikriems ministerijos padaliniams ar skyriams veikti keliuose regionuose.

Trečiadienį žurnalistams premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad žemės ūkio ministro sudarytos darbo grupės išvados dėl ministerijos perkėlimo į Kauną atitinka pagrindinius tikslus. Jis kartojo, kad sprendimas perkelti ministeriją nesikeičia, bet užsiminė, jog svarstoma kai kuriuos padalinius palikti Vilniuje, o kai kuriuos perkelti į Panevėžį.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Modelis, kuris ir buvo nuo pat pradžių svarstytas – ministerija Kaune, ministerijos padaliniai, strateginiai, jeigu yra reikalinga, gali likti ir Vilniuje. Ministras kalba apie plėtrą netgi atskirų struktūrinių padalinių į tą patį Panevėžį, manau, tikrai tinkamas kelias“, – sakė S. Skvernelis.

Jo manymu, pagrindiniai tikslai, kurių buvo siekiama - regioninė plėtra ir regionų stiprinimas - bus pasiekti.

Idėja, kad ministerijos padalinių galėtų atsirasti ne tik Kaune, trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete pasidalino ir žemės ūkio ministras Andrius Palionis. Jis parlamentarams priminė, kad konkursą laimėjusi bendrovė pasitraukė, darbo grupei analizuojant procedūras taip pat rasta pažeidimų, tačiau, nenorėdamas leistis į detales, akcentavo, kad konkurso laimėtojo nėra, ministerija turi veidrodinį padalinį Kaune, kuriame dirba žmonės, tačiau jie yra „išmėtyta per daugumą ministerijos skyrių“.

„Mano noras ir vizija yra, kad jis būtų maksimaliai autonominis, kad nedubliuotų Vilniaus ministerijos darbo. Ir, analogiškai žiūrint, gavau iš Turto banko, kokios yra patalpos Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, dar reikės susitikti su savivaldybių administracijų vadovais, kokias jie turi patalpas. Ir, pagal Kauno skyrių, lygiai taip pat pavaldžias įstaigas arba jų padalinius išsiųsti į regioninius miestus“, - apie daugiau žingsnių į regionus kalbėjo A. Palionis.

Jo teigimu, šiuo metu ministerijoje analizuojamos procedūros, procesai tarp skyrių, pavaldžių įstaigų ir ieškoma sprendimo.

Patalpų Kaune nuomos konkursą laimėjusi koncerno SBA bendrovė „Bei Capital“ „dėl projekte nesamo aiškumo“ nusprendė pasitraukti ir atsiėmė paraišką, tačiau S. Skvernelis sako, kad patalpos bus surastos.

„Rasime tikrai patalpas, netgi ir toje vietoje, kur yra dabar laikinai ministerija įsikūrusi, galbūt yra galima plėtra, (...) turime valstybinių pastatų Kaune, tai yra technikos dalykai“, – sakė premjeras.

Pradėjęs eiti pareigas ministras A. Palionis buvo sudaręs darbo grupę, kuri turėjo įvertinti ministerijos perkėlimo į Kauną tikslingumą. Ministerijos perkraustymu yra suabejojęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai