Pratęstas pasėlių deklaravimas
2020-03-31

Vilnius. Žemdirbiai deklaruoti pasėlius šiemet galės maždaug mėnesiu ilgiau, teigia žemės ūkio ministras. Pasak Andriaus Palionio, siekiama paskatinti pasėlius deklaruoti nuotoliniu būdu, tačiau didžioji dalis ūkininkų tą ir toliau daro seniūnijose.

„Šį savaitgalį Europos Komisija pratęsė mėnesiui deklaravimo laikotarpį. Deklaravimas, kuris dabar buvo numatytas nuo balandžio 20 iki birželio 7 dienos, yra pratęstas iki birželio 22-os, čia tie, kurie yra nevėluojantys, o vėluojantys – iki liepos 17 dienos“, – LRT radijui sakė A. Palionis.

Deklaruoti pasėlius būtina, norint gauti Europos Sąjungos (ES) tiesiogines išmokas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasak ministro, pernai tik 2,69 proc. Lietuvos žemdirbių pasėlius deklaravo nuotoliniu būdu – pagalbos teikiant deklaracijas reikia maždaug 80-85 proc. ūkininkų.

„Yra apmokyti nauji savivaldybių ir seniūnijų darbuotojai, nes iš viso yra virš 500 darbo vietų per visą Lietuvą, nuo balandžio 6 dienos bus galima jungtis prie sistemos ir bus jau video medžiaga su deklaravimo pavyzdžiais, taip pat svarstėme su savivaldybių merais, kaip įrengti darbo vietas, kad jos būtų saugios savivaldybių ir seniūnijų darbuotojams“, – tvirtino A. Palionis.

Pasak jo, galvojama ir apie paskatinamąsias priemones ūkininkams, kurie pasėlius deklaruotų nuotoliniu būdu.

„Finansinių priemonių negalime sugalvoti, jeigu nuotoliniu būdu ūkininkas deklaruos, bet galėtų būti tokia skatinamoji priemonė, kad mažesnė tikimybė papulti į patikrų sąrašą“, – teigė ministras.

„Reikia skatinti ūkininkus, tikrai turime jaunų ūkininkų nemažą dalį, kurie galėtų patys deklaruoti ir kaimynams padėti“,  – pridūrė jis.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, pernai 126 tūkst. pareiškėjų deklaravo 2,9 mln. ha žemės ūkio naudmenų, ūkininkai gavo 483,7 mln. eurų tiesioginių išmokų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai