Pradedami mokėti tiesioginių išmokų avansai
2013-10-16

Vilnius. Šiandien šalies žemdirbiams pradedami mokėti tiesioginių išmokų avansai. Už vieną žemės ūkio naudmenų ir pasėlių ha šiemet numatoma mokėti apie 440 Lt, avanso dydis – 200 Lt. Kaip ir ankstesniais metais išmokos pirmiausia pasieks pieno ūkių savininkus.

Pasak Žemės ūkio ministerijos Išmokų už plotus skyriaus vedėjo Karolio Anužio, iki š. m. gruodžio 1 d. numatoma išmokėti apie 380 mln. Lt iš ES biudžeto avansu mokamų išmokų, o iš viso už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus iki metų pabaigos žemdirbiams ketinama išmokėti apie  715 mln. litų (įskaitant avansinius mokėjimus).

„Šalies biudžete Pereinamojo laikotarpio nacionalinei paramai (t.y. buvusioms Papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms) numatyta 106 mln. Lt, tačiau kokia bus galutinė Vyriausybės patvirtinta suma ir kada bus pradėti mokėjimai, šiuo metu pasakyti neturime galimybės“, – teigė K. Anužis.

Nacionalinei mokėjimo agentūrai 2013 m. pateikta 151,2 tūkst.  paraiškų tiesioginei išmokai gauti, deklaruotas 2,8 mln. ha žemės plotas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai