Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Pradeda veikti griežtesnė į Lietuvą įvežamų grūdų kontrolė
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Kovo 18 d. pradeda veikti griežtesnė į Lietuvą iš Rusijos ir kitų didesnės rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolė. Artimiausiu metu bus priimti nauji sprendimai dėl dar griežtesnės kontrolės.

Nuo šiandien bus stabdomi ir tikrinami visi iš didesnės rizikos šalių importuojami pašarams skirti grūdai ir jų produktai – mėginiai bus imami iš kiekvieno įvežamos produkcijos vagono ar transporto priemonės.

Kol kas bus tikrinami tik pašariniai grūdai, o patikra maistiniams grūdams turėtų įsigalioti kiek vėliau.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Pašarinių grūdų taisyklės suderintos ir įsigaliojo nuo šiandienos, maistui skirtų grūdų taisyklių sugriežtinimas įsigalios po kovo 20 dienos, kada baigsis derinimas teisės aktų registre ir bus pasirašytas įsakymas“, – BNS pirmadienį sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Aistė Prielgauskaitė.

Šiandien įsigaliojusi griežtesnė kontrolė dėl grūdų kokybės – tik vienas iš žingsnių. Artimiausiu metu, baigus derinti metodinius reikalavimus, bus priimti sprendimai ir dėl per Lietuvą vežamų grūdų kilmės tikrinimo.

Kilmės tyrimą Žemės ūkio ministerija inicijavo gavusi Ukrainos žemės ūkio ministro informaciją apie įtarimus, kad Rusija pelnosi išveždama grūdus iš okupuotų Ukrainos teritorijų į trečiąsias šalis.

Anot žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, Rusijai negalima sudaryti galimybių pelnytis iš ukrainietiškų grūdų pardavimo, naudojantis Lietuvos infrastruktūra.

Į didesnės rizikos šalių sąrašą įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos okupuotos Ukrainos teritorijos bei okupuoti Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio regionai.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos