Po Velykų balsuos, ar drausti ES paramos siekti stambiems žemvaldžiams
2016-03-25

Vilnius. Seimas po Velykų balsuos, ar uždrausti daugiau kaip 500 hektarų žemės turintiems ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ir kooperatyvams pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą - taip norima padėti smulkesniems ūkininkams, nes dabar didžiąją paramos dalį pasiima stambieji žemvaldžiai.

Seimas linksta tokį draudimą įteisinti - Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pasiūlė pataisas priimti skubiai, bet tam kelią užkirto opozicija - ji neleido, kad dėl pakeitimų būtų balsuojama ketvirtadienį po pietų, nes pagal popietinio plenarinio posėdžio darbotvarkę, turėjo būti svarstomi tik opozicijos pasiūlyti klausimai.

Todėl „tvarkiečių" parengtų Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo patais priėmimas vyks po Velykų, antrąją balandžio savaitę, nes iki tol posėdžiai nevyks.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Prieš pataisų pateikimą Seimas neatsižvelgė į parlamentinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto bei Teisės departamento įspėjimą, kad jos prieštarauja Konstitucijai.

Pataisas pristatęs „tvarkiečių" frakcijos vadovas Petras Gražulis tvirtino, kad Lenkijoje ES paramą gali gauti tik tie ūkininkai, kurie turi ne daugiau kaip 300 hektarų žemės.

Kaimo reikalų komiteto narys socialdemokratas Bronius Pauža įspėjo, kad sutaupytų ES lėšų nebus galima panaudoti kitiems reikalams, pavyzdžiui, pieno gamintojams paremti.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai