Planuojama steigti žemės ūkio atašė JAE
2020-01-30
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerija ketina steigti žemės ūkio atašė pareigybę Jungtiniuose Arabų Emyratuose, o tokią pat pareigybę panaikins Italijoje. 

Ministerijos teigimu, taip nuspręsta atsižvelgiant į ekonominės diplomatijos prioritetus bei siekiant optimizuoti atašė geografiją. 

Anot ŽŪM, JAE yra potenciali rinka Lietuvai, ji importuoja 80 proc. šaliai reikalingų maisto produktų. Be to, augant lietuviškos produkcijos, ypač pieno, eksportui, ŽŪM teigia matanti dar didesnį potencialą ir galimybes ateityje.

RVAC 21 09 30

„Labai svarbu tęsti darbą su JAE institucijomis, siekiant paskatinti maisto produktų eksportą į šią šalį. Žemės ūkio atašė pareigybė JAE padėtų užtikrinti dar spartesnį informacijos apsikeitimą, glaudesnį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir JAE institucijų“, – komentare BNS nurodė ministerija.

Atašė turėtų plėsti Lietuvos ir JAE bendradarbiavimą žemės ir maisto ūkio, kaimo plėtros, žuvininkystės bei kitose srityse, skatinti Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportą į JAE ir Persijos įlankos regiono šalių rinką, rašoma ministerijos parengtame nutarimo projekte.

Atašė JAE turėtų dirbti nuo vasario, o Italijoje jo neliks nuo rugpjūčio.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai