Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Agropolitika
Planuojama įkurti Žemės ūkio ir erdvinės informacijos centrą

Vilnius. Seimas po pateikimo pritarė valstybės įmonių „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“(ŽŪIKVC), „Gis-centras“ir„Valstybės žemės fondas“ (VŽF) reorganizavimui, jungiant jas į valstybės įmonę „Žemės ūkio ir erdvinės informacijos centrą“ (ŽŪEIC).

Įstatymų projektais siūloma mažinti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) valdymo srities valstybės įmonių skaičių, naujoje įmonėje ŽŪEIC konsoliduojant daugiausia informacinių išteklių kūrimo ir palaikymo funkcijas, kurios šiuo metu atliekamos 3 įmonėse. O dalį likusių funkcijų, nesusijusių su informaciniais ištekliais, ketinama perduoti biudžetinei įstaigai Nacionalinei žemės tarnybai.

ŽŪM teigimu, ministerijos valdymo srities informacinių technologijų kūrimo ir palaikymo funkcijų konsolidavimas vienoje įmonėje leis padidinti turimos informacijos ir duomenų valdymo operatyvumą, optimaliau panaudoti esamus išteklius, operatyviau reaguoti į poreikį kurti, keisti naujus registrus ar sistemas.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

ŽŪEIC nuo 2020 m. liepos 1 d. būtų koncentruota IT analitika, IT programavimas ir IT eksploatavimas tų informacinių sistemų ir registrų, kurių tvarkytojai šiuo metu yra ŽŪIKVC, „GIS-Centras“ ir VŽF.

Šiuo metu ŽŪIKVC yra valstybės įmonė, savo veikla siekianti užtikrinti ŽŪM reguliavimo srities registrų ir informacinių sistemų efektyvų veikimą ir dalyvauti paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimo sistemos, atitinkančios Europos Sąjungos reikalavimus, kūrimo procesuose, taip pat siekia didinti teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų apimtį, efektyvumą ir teikiamos informacijos operatyvumą.

VĮ „GIS-Centras“ yra atsakinga už Lietuvos erdvinės informacijos portalo (www.geoportal.lt) ir valstybinio georeferencinio pagrindo kadastro tvarkymą ir vystymą, valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų rinkinių tvarkymą ir duomenų teikimą visuomenei.

VŽF yra stambiausia Lietuvos įmonė, vykdanti žemės reformos, žemėtvarkos, teritorijų planavimo, nekilnojamojo turto kadastro, geodezijos, dirvožemio tyrimo ir vertinimo, melioracijos kadastro, žemės konsolidacijos projektų rengimo bei įgyvendinimo darbų organizavimo, taip pat valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionų darbus.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos