Pieno rinkos dalyviams siūloma sąžiningumo deklaracija
2015-07-30

Vilnius. Pieno sektoriuje išliekant įtampai, gamintojams, perdirbėjams bei prekybininkams premjeras siūlys pasirašyti savanorišką sąžiningumo deklaraciją. Tikimasi, kad tai padidintų pieno supirkimo kainą.

„Premjeras inicijuoja sąžiningumo deklaraciją tarp prekybininkų, perdirbėjų ir gamintojų. Siūlysime pasirašyti visiems, kad būtų išlaikytos pieno supirkimo kainos iki 80 proc. Europos Sąjungos vidurkio. Žiūrėsime, kaip tai atsilieps", - BNS po pieno gamintojų susitikimo su Algirdu Butkevičiumi trečiadienį sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Anot jos, deklaraciją kitą savaitę bus raginami pasirašyti visi pieno sektoriaus dalyviai. „Neleido man įstatymo pateikti, kad galėtume apriboti antkainius. Tikimės, kad visi bent pasirašys sąžiningumo deklaraciją", - sakė ministrė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Jos teigimu, taip pat aptartos galimybės paankstinti papildomą nacionalinę 33 mln. eurų paramą žemdirbiams už 2015 metus ir ją mokėti dar šį rudenį, o ne 2016 metais.

Tuo metu susitikime dalyvavęs Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas žurnalistams sakė, kad Vyriausybė imsis pieno supirkimo kainų reguliavimo, nepaisant galimų konkurencijos pažeidimų ir dėl to gresiančių ES sankcijų.

„Šiandien pirmiausia diskusija buvo apie santykių sureguliavimą. Šiandien šiuos santykius (tarp gamintojų ir perdirbėjų - BNS) jau turi reguliuoti Vyriausybė. Premjeras šiandien ryžtingai pasakė, kad paanalizuos ir galbūt jau šiandien priims sprendimus, kurie galbūt neatitiks Europos Sąjungos (ES) teisės, bet esant tokiai situacijai, pradėsime šitų santykių reguliavimą. Pieno ir mėsos kaina turi atitikti tam tikrą procentą nuo vidutinės Europos Sąjungos kainos", - po pasitarimo sakė A.Stančikas

Jo teigimu, perdirbėjai žemdirbiams turėtų mokėti ne mažiau kaip 80 proc. nuo vidutinės ES pieno supirkimo kainos, kuri šiuo metu siekia 30 centų.

„Aš manau, kad pati Europa pradės ateityje riboti rinką. Premjeras įsipareigojo, kad Vyriausybė pati priims sprendimus nesikreipdama į Europos Sąjungą", - paklaustas, ar pieno rinkos ribojimas neprieštaraus ES direktyvoms, sakė A.Stančikas.

Siekiant stipresnės pozicijos derantis su Europos komisija dėl paramos Lietuvos pieno ūkiui, premjeras rugpjūčio 24 dieną susitiks su už žemės ūkį atsakingu eurokomisaru Filu Hoganu.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai