Pieno gamintojams – papildoma parama
2015-04-28

Vilnius. Žemės ūkio ministerija skiria 5,38 mln. eurų pieno gamintojams. Šios lėšos skirtos kompensuoti nuostolius patirtus dėl Rusijos paskelbto embargo. Taip pat ministerija praneša, kad kreipėsi į Europos Komisiją, prašydama leisti išmokėti pieno gamintojams 80 proc. ES tiesioginių išmokų anksčiau negu dabar leidžia ES teisės aktai.

„Pieno gamintojai patyrė nemažai nuostolių po to, kai buvo paskelbta apie draudimą įvežti žemės ūkio produkciją į Rusiją. Todėl Žemės ūkio ministerija iš savo asignavimų skiria papildomus 5,38 mln. eurų. Šie pinigai turėtų iš dalies kompensuoti žemą pieno supirkimo kainą", - sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Beveik 31 tūkstantį pieno gamintojų, patyrusių nuostolius dėl Rusijos Federacijos pieno gaminių embargo, pasieks jiems skirta papildoma 10,35 eurų (35,74 Lt) išmoka už 2014 m. rugpjūčio-lapkričio mėn. parduotą pieno toną.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pranešama, kad parama ūkininkus turėtų pasiekti jau šią savaitę. Bendra paramos suma sudarys 54,11 Eur už 2014 m. rugpjūčio-lapkričio mėn. parduotą pieno toną (186,83 Lt už toną).
Metų pradžioje pieno gamintojams buvo  išmokėta 14 mln. eurų paramos iš Europos Sąjungos lėšų ir beveik 8,7 mln. eurų iš nacionalinio biudžeto.

Prašoma paankstinti tiesioginių išmokų mokėjimą

Nors paprastai avansų išmokėjimo laikotarpis prasidėtų visiems pareiškėjams nuo spalio 16 d. ir tai būtų ne daugiau kaip 50 proc. numatytų tiesioginių išmokų, V. Baltraitienė, kartu su Suomijos ir Latvijos ministrais, prašo Europos Komisijos (EK) leisti išmokėti pieno gamintojams 80 proc. ES tiesioginių išmokų anksčiau.

Ministerija praneša, kad Į EK kreiptasi, atsižvelgiant į įtemptą situaciją pieno sektoriuje. Vasario mėnesį Lietuvoje vidutinė žalio pieno kaina buvo 40 proc. mažesnė, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Latvijoje tuo pačiu laikotarpiu vidutinė kaina krito 37 proc., o Suomijoje - 18 proc.

„Labai tikimės, kad Europos Komisija atsižvelgs į šalių, kurios labiausiai nukentėjo nuo Rusijos paskelbto pieno produktų importo embargo, situaciją ir priims palankų sprendimą dėl tiesioginių išmokų paankstinimo. Tai padėtų mūsų pieno gamintojams išgyventi sunkmetį", - teigia V. Baltraitienė.

EK leidus paankstinti avansų mokėjimą, šie būtų išmokami nedelsiant, baigus paraiškų rinkimą. Deklaruoti žemės ūkio naudmenis ir kitus plotus galima iki birželio 15 d. Vėluojantys paraiškas dar galės pateikti liepos 10 d., tačiau tokiu atveju bus mažinama galutinė paramos suma po 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.

Taip pat prašoma leisti atlikti administracines patikras bei patikras vietoje po avansų išmokėjimo. Jeigu išmokėjus avansus būtų rasta pažeidimų ar neatitikimų, būtų taikoma lėšų susigrąžinimo procedūra.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai