Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Ministerija imasi trumpalaikių priemonių pieno krizei spręsti

Vilnius. Žemės ūkio ministerija skelbia besiimanti skubių trumpalaikių priemonių pieno sektoriui stabilizuoti. Iš valstybės biudžeto tam planuojama skirti 8 mln. eurų.

Kaip teigiama, ŽŪM pranešime, planuojama išmoka – apie 37–38 Eur už karvę. Pripažintų žemės ūkio kooperatyvų nariams ši išmoka būtų 10 proc. didesnė.

Kovo 20 d. įvyks ir Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės taryba. Jos metu Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio ministrai asmeniškai planuoja susitikti su ES žemės ūkio komisaru Janusz‘u Wojciechowski‘iu (Janušu Voicechovskiu) ir sieks įrodyt, kad problema tikrai rimta – ES parama abiejų šalių pieno sektoriams būtina.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Suprantame, kad 8 mln. Eur parama radikaliai situacijos pieno sektoriuje nepakeis, tad į šį susitikimą dedame dideles viltis“, – sako ministras K. Navickas.

Kitą savaitę planuojamas ne tik susitikimas su ES žemės ūkio komisaru, bet ir Pieno tarybos posėdis. Jame būtų diskutuojama dėl rizikos fondų kūrimo, taip pat Pieno įstatymo tobulinimo, didžiausią dėmesį skiriant pieno gamintojų kooperacijos skatinimui.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos