Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Agropolitika
Ministerija imasi trumpalaikių priemonių pieno krizei spręsti

Vilnius. Žemės ūkio ministerija skelbia besiimanti skubių trumpalaikių priemonių pieno sektoriui stabilizuoti. Iš valstybės biudžeto tam planuojama skirti 8 mln. eurų.

Kaip teigiama, ŽŪM pranešime, planuojama išmoka – apie 37–38 Eur už karvę. Pripažintų žemės ūkio kooperatyvų nariams ši išmoka būtų 10 proc. didesnė.

Kovo 20 d. įvyks ir Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės taryba. Jos metu Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio ministrai asmeniškai planuoja susitikti su ES žemės ūkio komisaru Janusz‘u Wojciechowski‘iu (Janušu Voicechovskiu) ir sieks įrodyt, kad problema tikrai rimta – ES parama abiejų šalių pieno sektoriams būtina.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Suprantame, kad 8 mln. Eur parama radikaliai situacijos pieno sektoriuje nepakeis, tad į šį susitikimą dedame dideles viltis“, – sako ministras K. Navickas.

Kitą savaitę planuojamas ne tik susitikimas su ES žemės ūkio komisaru, bet ir Pieno tarybos posėdis. Jame būtų diskutuojama dėl rizikos fondų kūrimo, taip pat Pieno įstatymo tobulinimo, didžiausią dėmesį skiriant pieno gamintojų kooperacijos skatinimui.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos