Pieno gamintojai sulaukė ir nacionalinės paramos dalies
2016-09-20

Vilnius. Bendra 26,6 mln. eurų Europos Komisijos ir Lietuvos biudžeto parama pieno gamintojams tik laikinai sumažins jų nuostolius, o išbristi iš krizės padėtų tik kylančios pieno supirkimo kainos, sako Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas.

Europos Komisijai liepos 18-ąją Lietuvos pieno gamintojams skyrus 13,3 mln. eurų paramos, Vyriausybė ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms turėjo skirti antrątiek. Sprendimą dėl nacionalinės paramos dalies skyrimo pienininkams Vyriausybė priėmė pirmadienį.

„Parama pasijaus ir šiek tiek sumažins nuostolius. Rudenį prasideda visi atsiskaitymai už pavasarį pirktus dalykus. Viskas jau yra suskaičiuota, nes jau seniai žinojome apie paramos skyrimą. Tikrai nebus perkami dalykai, o bus grąžinamos skolos", - BNS teigė Bronius Markauskas.

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Jo teigimu, pieno gamintojai per 7 mėnesius prarado apie 90 mln. eurų pajamų, skaičiuojant pagal 2015 metų pieno supirkimo kainas. Išmokėjus 26,6 mln. eurų paramą, kiekvienas pieno gamintojas gaus 6 centus, o kooperatyvo narys - 6,6 cento už kilogramą pagaminto pieno.

„Tie, kurie turi paskolų, jiems skaičiuojamos palūkanos, tad kuo greičiau parama bus išmokėta, tuo bus geriau. Ypatingos reikšmės neturi, ar tai bus daroma dalimis, ar iš karto", - kalbėjo B. Markauskas.

Anot jo, pieno gamintojams parama yra tik laikinas sprendimas, o padėtį pagerintų padidėjusios pieno supirkimo kainos.

Žemės ūkio ministerija informavo, kad bendra 26,6 mln. eurų parama bus išmokėta rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje.

BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai