„Pažadėjai - patiešijai, netesėjai - negriešijai“
2014-03-05

Vilnius. Žemdirbiai piktinasi, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra kuo toliau, tuo labiau vadovaujasi šiuo senu posakiu. Buvo žadėta, kad iki kovo 3 d. gyvulininkystės ūkiai sulauks atsietųjų išmokų už karves žindenes, susietųjų išmokų už ėriavedes, skerdimo bei ekstensyvinimo išmokų, o augalų augintojai - išmokų už javus, rapsus, sėmeninius linus, lino pluoštą, baltyminius augalus. Deja, pažadas liko pažadu.

NMA duomenimis, didžioji dalis 2013 m. nacionalinės paramos išmokų (apie 72 mln. Lt) jau išmokėta. Pirmieji pinigų sulaukė gyvulių augintojai ir pieno gamintojai. Už bulius išmokėta 23 mln. Lt atsietųjų specialiųjų išmokų, o už parduotą pieną - 46,5 mln. Lt atsietųjų išmokų.

Iki vasario 28 d. ūkininkai sulaukė ir beveik 2 mln. Lt atsietųjų išmokų už karves ir 0,5 mln. Lt susietųjų išmokų už ėriavedes.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Atsietosios skerdimo bei atsietosios ekstensyvinimo išmokos dar nėra pradėtos mokėti. Šias išmokas bei išmokas augalų augintojams NMA planuoja pradėti mokėti artimiausiu metu", - teigia NMA Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Donata Macevičienė. Žemdirbiams belieka spėlioti, kada ateis tas „artimiausias metas".

Iš viso ūkininkams planuojama išmokėti apie 117 mln. Lt pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už 2013 m.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai