Patvirtinti paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžiai
2018-11-23
pixabay.com nuotr.

Žemės ūkio ministerija patvirtino 2018 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžius.

Atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmoka už baltyminius augalus yra 23,40 Eur už ha. Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos specialioji išmoka už bulius – 212 Eur už vnt., išmoka už karves žindenes ir telyčias – 111 Eur už vnt., išmoka už ėriavedes – 3,10 Eur už vnt. Šie nacionalinės paramos dydžiai nustatyti išlaikant ankstesniais metais skirtos paramos lygį.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama gali pereiti valdos paveldėtojui ar perėmėjui. Ji mokama už atskaitos laikotarpiu paramos teikimo reikalavimus atitikusį plotą perimtoje ar paveldėtoje žemės ūkio valdoje.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Paramos sumą kiekvienam pareiškėjui ar ūkinių gyvūnų laikytojui apskaičiuos ir išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos. Patiems pareiškėjams niekur kreiptis nereikia.

Paramą numatoma pradėti mokėti pirmoje gruodžio mėn. pusėje ir iki metų pabaigos planuojama išmokėti visą numatytąją sumą.

Iš viso šiemet šalies žemdirbių pajamoms palaikyti skirta 28,6 mln. Eur pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos. Ji mokama už pieną, gyvulius ir pasėlius. Daugiausiai (apie 50 proc. visos sumos) skirta pienininkystės sektoriui, t. y. atsietosioms išmokoms už parduotą pieną. Minėtam sektoriui skirta didžiausia galima pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos suma.

Ūkininkams jau išmokėta 288 mln. eurų europinės paramos avanso už šiemet deklaruotus plotus. Pasak Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA), tai didžiausia avansų suma per visą mokėjimų istoriją.Avansinių išmokų pagal vieną ar kelias schemas sulaukė daugiau nei 124 tūkst. ūkininkų. Jiems pervesta 255 mln. eurų paramos, pranešė NMA.

Be to, 49,5 tūkst. žemdirbių, ūkininkaujančių nederlingose žemėse, pervesta 33 mln. eurų.  

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai