BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Patikslinti apsauginių juostų ir pagriovių reikalavimai

Vilnius. Pakeisti geros agrarinės būklės reikalavimai leis aiškiau nurodyti, kada turi būti išskiriamos ir deklaruojamos apsauginės juostas bei pagrioviai, kokia galima veikla, praneša Žemės ūkio ministerija.

Teigiama, kad tai padaryta atsižvelgus į siūlymus. Žemdirbių bendruomenė ne kartą yra pasigedusi aiškumo deklaruojant apsaugines juostas prie melioracijos griovių ir pagriovius.

ŽŪM teigimus, pakeitus 4 GAAB standarto „Apsaugos ruožų išilgai vandentakių įrengimas“ reikalavimus tikimasi, kad bus aiškiau, kokius kodus naudoti deklaruojant, o kada to daryti nebūtina.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ministerija primena, kad šiemet įsigaliojo reikalavimas prie sureguliuotų vandens telkinių ar jų sureguliuotų ruožų, taip pat ir prie melioracijos griovių, nuo šlaito viršutinės briaunos palikti mažiausiai 3 m apsaugines juostas ar pagriovius. 

Šie reikalavimai papildo jau anksčiau galiojusį vandens telkinių apsaugai skirtą standartą, jog kol nėra įteisintos paviršinio vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos taip, kaip numato Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas, prie nesureguliuotų vandens telkinių reikalinga palikti mažiausiai 5 m paviršinio vandens telkinių pakrančių apsaugos juostas nuo vandens krašto. 

Dabartinis aprašo pakeitimas turėtų suteikti daugiau aiškumo, kokia veikla gali būti vykdoma paliekamose juostose, pvz., juostas prie melioracijos griovių galima naudoti žemės ūkio technikos eismui, jose ganyti, šienauti. Numatyti atvejai, kaip elgtis, jei vykdomi melioracijos griovių remonto darbai ir žolinė danga pažeidžiama ar užpilama gruntu. 

Pokyčių atsirado ir reikalavimuose įgyvendinant 9 GAAB standartą „Draudimas keisti „Natura 2000“ teritorijose esančių daugiamečių žolynų, kurie nustatyti kaip aplinkos požiūriu pažeidžiami daugiamečiai žolynai, paskirtį arba juos arti“. Patikslinta tvarka, kaip reikia atkurti pažeistas ar pakeistas pievas, nurodyti darbų terminai, kokiais kodais deklaruoti atkurtas pievas.

Pakeistą Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų aprašą galima rasti Teisės aktų registro sistemoje.

Šaltinis: ŽŪM, manoūkis.lt
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos