Pasisvaidymas akmenukais dėl mėsos eksporto ribojimo į Rusiją
2013-09-03

Vilnius. Nuolatinius mėsos eksporto į Rusiją ribojimus lemia ne politika, ne kaimynų mėginimas ginti savo rinką ir ne Lietuvos įmonių pažeidimai, o bendrovių nesugebėjimas sukurti jas atstovaujančias organizacijas, sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius (nuotr.).

„Tai ne politika, bet mūsų pačių klaidos. Pavyzdžiui, rusai oficialiai pasakė, kad su kiekviena atskira įmone nekalbės. Bendraus tik su visų eksportuotojų interesams atstovaujančiomis asociacijomis. Mūsiškiai į stiprias organizacijas jungtis neskuba. Kiekviena šaka turi po keliolika jai atstovaujančių visuomeninių organizacijų. Jas steigia net atskiros įmonės ir tokių asociacijų nuomonės priešingos viena kitai. Mes, atstovaujantieji Lietuvos verslui, taip pat nežinome, kuria nuomone remtis. Tai beprotybė“, - interviu dienraščiui „Verslo žinios“ sakė J. Milius.

Pasak jo, išimtis - pieno perdirbėjai, prie kurių jau pradėjo jungtis ir mėsos perdirbėjai. Šalyje šiuo metu veikia Lietuvos kiaulių augintojų asociacija ir Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija, jungianti visų veislių galvijų augintojus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Kadangi esame nedidelė šalis, kiaulių augininimas sumažėjęs, tikrai užtenka vienos asociacijos. Asocijuoti yra ir mėsinių galvijų augintojai. Be to, abi asociacijos įeina į Žemės ūkio rūmų sudėtį,  lobistinį darbą dirba tiek jos, tiek rūmai. Neteisybė, kad mėsos augintojai nesusijungę. Gal kalbama apie perdirbėjus, tačiau jie taip pat turi savo asociaciją, nelabai įsivaizduoju, kaip dar labiau būtų galima jiems susijungti“, –   sako žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Lietuvos mėsos perdirbėjų asociacijos (LMPA) pirmininkas Egidijus Mackevičius tvirtina, kad J. Miliaus teiginys, jog mėsos perdirbėjai neasocijuoti, neatitinka tikrovės. „Be mūsų dar yra Lietuvos maisto pramonininkų konfederacija, vienijanti mėsininkus ir pienininkus. Ji dirba ta pačia linkme, kaip ir mes. Su konfederacija mes palikome ryšius, bendradarbiaujame. Struktūros yra, tačiau be valstybės institucijų palaikymo darbas nėra efektyvus. Juk jeigu pažeidimus padaro įmonė, ji uždaroma, o ne uždraudžiamas eksportas iš visos šalies“, - teigia E. Mackevičius.

Pasak LMPA pirmininko, dirbant su Rytų šalimis reikia labai stengtis, reikalavimai labai aukšti, asociacijos kai kurių dalykų išspęsti negali.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai