Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Lietuva ir Jungtiniai Arabų Emyratai stiprina bendradarbiavimą žemės ūkyje
Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus ir Jungtinių Arabų Emyratų Klimato kaitos ir aplinkos ministerijos sekretoriaus pavaduotojas Mohammedʼas Saeedʼas Al Nuaimiʼs (ŽŪM nuotr.)

Dubajus / Vilnius. Lietuva ir Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) pasirašė Savitarpio supratimo memorandumą, kuriuo siekiama stiprinti bendradarbiavimą maisto ir žemės ūkio sektoriuose.

Tai pirmasis Lietuvos ir JAE susitarimas, skirtas skatinti abiejų šalių žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių ir institucijų bendradarbiavimą.

Anot žemės ūkio viceministro Vytenio Tomkaus, Persijos įlankos regionas jau yra prioritetinis Lietuvos maisto pramonės įmonėms, o JAE – vartai tiek į visą regioną, tiek į didelę dalį Azijos ir Afrikos valstybių.

Bioversija m7 2024 03 29

Anot V. Tomkaus, dvišalės prekybos srautas auga kasmet, kuriamos dar palankesnės sąlygos verslo atstovų bendradarbiavimui žemės ūkio, maisto pramonės, biotechnologijų, maisto saugumo, gyvybės mokslų ir kitose srityse.

JAE vertina bendradarbiavimą su Lietuva stiprinant JAE žemės ūkio ir maisto sektorių, kuris diegia naujausias tvarias technologijas ir praktiką. Šioje valstybėje gerai vertinama lietuviškų maisto produktų ir pašarų kokybė.

Bendradarbiavimo memorandumas apima ir dalijimąsi žiniomis apie ekologinį žemės ūkį ir tvarų ūkininkavimą, dirvožemio gerinimo būdus, klimato kaitos švelninimą, gamtosaugą, maisto saugą, žemės ūkio produktų kokybės ir saugos užtikrinimą, taip pat augalų ir gyvūnų sveikatos priemones.

Dėmesys taip pat skiriamas bendradarbiavimui mokslinių tyrimų ir universitetų, mokslinių tyrimų institutų ir technologijų srityse.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos