Parlamentinis tyrimas dėl dirbamos žemės tebeklaidžioja Seime
2018-04-24

Vilnius. Vis dar neaišku, ar Seimui teks tirti situaciją žemės ūkyje. Tai turėtų paaiškėti maždaug po poros savaičių, kai išvadą pateiks Ekonomikos komitetas.

Parlamentarai antradienį nepritarė Kaimo reikalų komiteto (KRK) siūlymui neanalizuoti situacijos dėl dirbamos žemės įsigijimų ir padėties sektoriuje. Už iniciatyvos atmetimą balsavo 50 Seimo narių, prieš – 42, o susilaikė 10.

Už Kaimo reikalų komiteto išvadą balsavo 41 „valstiečių“ frakcijos narys, prieš – „valstiečiai“ Naglis Puteikis ir Povilas Urbšys, o tos pačios frakcijos narys Viktoras Rinkevičius susilaikė.

Dar 11 frakcijos narių balsavime nedalyvavo, tarp jų – Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, parlamentarai Valerijus Simulikas, Egidijus Vareikis, Virgilijus Poderys, Darius Kaminskas,  Vytautas Bakas, Asta Kubilienė, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, premjeras Saulius Skvernelis, sveikatos ministras Aurelijus Veryga, taip pat ne frakcijos narys Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, esantis komandiruotėje.  

Kitu balsavimu Seimas nutarė, kad trečią kartą išvadą teiks Ekonomikos komitetas. Už tai balsavo 50 Seimo narių, 10 norėjo, kad išvadą teiktų Audito komitetas, o 44 pasisakė už Teisės ir teisėtvarkos komitetą, kuris vieną kartą jau siūlė tyrimo nepradėti.

Ekonomikos komitetas išvadą Seimui turėtų pateikti per dvi savaites.

Seimas kovo pabaigoje nepritarė parlamentinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto sprendimui atmesti opozicijos siūlymą sukurti specialią laikinąją komisiją, turinčią ištirti didelių žemės plotų įsigijimą. Tada dėl tyrimo reikalingumo ir buvo nuspręsta prašyti Kaimo reikalų komiteto pozicijos, tačiau jis kelis kartus bandęs svarstyti klausimą, galiausiai nusprendė šios situacijos neanalizuoti.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai