Parama kitąmet bus pradėta mokėti ir už cukrinius runkelius
2016-08-09

Vilnius. Lietuvoje Europos Sąjungos (ES) susietoji parama nuo kitų metų bus pradėta mokėti ir už cukrinius runkelius, javus bei sėklai auginamas bulves.

Žemės ūkio ministerija pranešė, kad 2017 metais už cukrinius runkelius bus sumokėta 1,484 mln. eurų, javus - 3,062 mln. eurų, o bulvių plotus sėklai - 59,8 tūkst. eurų.

„Sprendimas papildomai įtraukti į susietosios paramos schemą paramą už cukrinius runkelius buvo priimtas atsižvelgiant į gana sudėtingas cukrinių runkelių auginimo ir perdirbimo perspektyvas. Prognozuojama, jog nuo 2017 metų, nelikus cukraus gamybos kvotų, gerokai sumažės bazinė cukrinių runkelių supirkimo kaina. Be to, kaimyninės ES valstybės, taip pat kitos ES valstybės narės skiria susietąją paramą už cukrinių runkelių auginimą", - teigiama pranešime.

Dojus agro 19 09 10

Ministerija teigia, kad bulvių auginimas sėklai bei javų, apsodintų naudojant sertifikuotas sėklas, remiamas, nes siekiama skatinti naudoti sertifikuotas sėklas.

Ministerija pranešė, kad kitąmet susietoji parama iš viso sieks 70,06 mln. eurų - 5,5 proc. daugiau nei šiemet. Daugiausiai susietosios paramos kitąmet bus skirta pieninėms karvėms - 26,716 mln. eurų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai