Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Paprastesni reikalavimai ir lankstesnė kontrolė ūkininkams
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ūkininkams, turintiems agrarinės aplinkosaugos ir klimato veiklos įsipareigojimų rizikos vandens telkinių būklei gerinti, tačiau dėl lietingo sezono negalėjusiems laiku nušienauti įsipareigotų plotų, nebus taikomos sankcijos.

Norėdami išvengti sankcijų, Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veikloje „Rizikos vandens telkinių būklės gerinimas“ dalyvaujantys pareiškėjai turi pateikti ekstremalių oro sąlygų paveiktų plotų, kuriuose negalėjo įgyvendinti prisiimtų įsipareigojimų, nuotraukas „NMA agro“ programėlėje.

Tai padaryti ūkininkai gali per 15 darbo dienų nuo tos dienos, kai sužinojo apie nuo jų valios nepriklausančias aplinkybes, dėl kurių negali įgyvendinti prisiimtų įsipareigojimų, bet ne vėliau kaip iki rugpjūčio 19 dienos. Tikrinti šiuos plotus NMA pradės nuo rugpjūčio 22 dienos.

Bioversija 23 09 01 m7

Anksčiau Žemės ūkio ministerija mėnesiu pavėlino šienavimo terminą pievose ir sodų tarpueiliuose, o posėlio sėjos terminą atidėjo dviem savaitėms. Vis dėlto dėl pastarojo sprendimo veiksmingumo diskutuojama.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos