Pamario žemdirbiai - prieš siūlomą paramos perskirstymą
2013-07-29

Šilutė. Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus nariai sako kategorišką „ne" būsimos europinės paramos lėšų perskirstymui, perkeliant dalį tiesioginių išmokų finansinio voko pinigų į kaimo plėtros voką, kaip siūlo Žemės ūkio ministerija.

Praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus susirinkime akcentuota, kad rajone dominuoja šeimos ūkiai, valdantys palyginti mažus žemės plotus, kurių būklę ir taip jau apsunkina krašte vis labiau beįsigalintys vadinamieji sofos ūkininkai - iš valstybės nuomojamas žemes įvairiais teisėtais būdais užvaldantys, bet jos patys nedirbantys, o tik grietinėlę - tiesiogines išmokas nusigriebiantys žemvaldžiai, - o jeigu dar bus sumažintas tiesioginių išmokų paketas, tai žemės ūkio mažiesiems būsią dar sunkiau išsilaikyti. Ypač tiems, kurie dalyvauja Kaimo plėtros programose ir yra prisiėmę įvairių įsipareigojimų.

Anot LŪS Šilutės skyriaus pirmininko Kęstučio Andrijausko, ir visoje Lietuvoje stambūs žemvaldžiai, turintys per 1000 ha žemės, tesudaro 0,22 proc. žemės savininkų, tačiau jų rankose - maždaug penktadalis visos dirbamos žemės.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šilutės rajono žemdirbiai siūlo, kad į valstybinę žemės ūkio paskirties žemę galėtų pretenduoti ir tiesiogines išmokas gautų tik aktyvūs - žemės ūkio produkciją gaminantys ūkininkai

Pamario ūkininkų išsakyta pozicija dėl būsimosios BŽŪP biudžeto iš esmės sutampa su LŪS pirmininko Jono Talmanto nuomone, kad BŽŪP lėšos tarp I-ojo ir II-ojo ramsčių iš viso nebūtų perskirstomos.

Taip pat siūloma, kad tiem projektams, kurie buvo pateikti Kaimo plėtros 2007-2013 metų programos paramai gauti ir atitiko reikalavimus, tačiau dėl lėšų trūkumo buvo nagrinėti, naujuoju paramos 2014-2020 m. laikotarpiu būtų suteikta pirmumo teisė.

Savo poziciją pamario žemdirbiai perduos Žemės ūkio ministerijai. Panašaus turinio rezoliucijas jau yra parengę kai kurie kiti LŪS skyriai.

LŪS Šilutės skyriaus narių susirinkime taip pat nuspręsta kreiptis į ministeriją dėl šienavimo užliejamose teritorijose termino pratęsimo, mat pamaryje net ir dabar ne visur dar eina įvažiuoti su šienavimo technika, dar kartą išreikštas nusistatymas prieš skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą krašte, pradėtos brandinti mintys dėl žemės rėmimo fondo atkūrimo rajone.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai