Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Pakeistos susietosios paramos už ūkinius gyvūnus taisyklės

Vilnius. Pakeistos 2023–2027 m. susietosios pajamų paramos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas administravimo taisyklės, praneša Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).

Pakeistose taisyklėse nurodyta, jog valdos valdytojas, partneris ar šeimos narys privalo ne vėliau kaip per 48 val. nuo informavimo apie patikrą sudaryti tinkamas sąlygas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnams saugiai atlikti laikomų mėsinių galvijų, avių ir ožkų patikrą vietoje.

Jei valdos valdytojas neleido VMVT pareigūnams atlikti patikros vietoje arba nesudarė tinkamų ir saugių sąlygų patikrinti laikomus ūkinius gyvūnus, pvz., neatskyrė ūkinius gyvūnus pagal rūšis, nesuvarė į aptvarus, neleido ūkinių gyvūnų pažymėti specialiomis priemonėmis ir pan., išmokos už mėsinius galvijus, avis ir ožkas nemokamos pagal NMA atrinktą patikrai konkrečią schemą ar kelias schemas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tais atvejais, kai patikros vietoje neleidžiama atlikti dvejus metus iš eilės, išmokos už atitinkamos rūšies ūkinius gyvūnus valdos valdytojui yra nemokamos tais metais, kai buvo užfiksuotas pakartotinis neleidimas atlikti patikros vietoje, ir ateinančiais metais.

NMA primena, kad išmoka pagal pateiktą paraišką už tą patį mėsinį galviją, avį ar ožką gali būti skiriama tik vieną kartą. Išmokų dydžiai už mėsinį galviją yra diferencijuojami pagal laikomo galvijo mėsinės veislės kraujo laipsnio dalį.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos