Pajudės ministerijos valdomų įmonių privatizavimas
2017-01-25

Vilnius. Žemės ūkio ministerija žengė pirmą žingsnį įgyvendindama valstybės valdomų įmonių privatizavimo planą. Pirmąja įmone, kurios akcijas pasiūlyti įrašyti į privatizuojamų objektų sąrašą, tapo Kaune įsikūrusi bendrovė „Aerogeodezijos institutas", vadovaujamas Vilmanto Tovensko.

Jau gruodžio pabaigoje Kaune vykusioje valstybės valdomų įmonių konferencijoje ministras Bronius Markauskas užsiminė valstybės valdomų įmonių laukiančias permainas, kurioms reikia ruoštis.

Susitikimuose su žemdirbių savivalda taip pat ne kartą kalbėta apie būtinybę optimizuoti valdymą, mažinti išlaidas, atsisakyti valstybei nebūdingų funkcijų, dalį jų deleguoti žemdirbių savivaldai, o dalį įmonių - privatizuoti.

Vaderstad 12 05

Praėjusią savaitę Žemės ūkio ministerijos Viešojo valdymo tobulinimo grupės posėdyje nuspręsta UAB „Aerogeodezijos institutas" akcijas siūlyti įrašyti į privatizuojamų objektų sąrašą. ŽŪM pranešime cituojamas viceministras Artūras Bogdanovas nurodo, kad įmonė nepateisino jai keliamų uždavinių - verslo vertės augimo ir dividendų ar pelno įmokos pajamingumo.

Sausio viduryje žemės ūkio ministras B. Markauskas susitiko su įmonės „Aerogeodezijos institutas" vadovu V. Tovensku (jis įmonei vadovauja nuo 2015-ųjų balandžio) ir išdėstė ministerijos poziciją.

Pagrindinė „Aerogeodezijos instituto" veikla - krašto geodezinių, topografinių, kartografavimo ir erdvinių duomenų sudarymo ir apdorojimo darbų atlikimas, kartografinių produktų spausdinimas, jų leidyba, prekyba jais, kompiuterių programavimo, konsultacinė, duomenų apdorojimo ir kita informacinių technologijų ir kompiuterinių paslaugų veikla.

Anot viceministro A. Bogdanovo, rinkoje tokių darbų poreikis sumažėjęs arba jo visai nelikę, tad nebėra paslaugų poreikio. „Nesame tokie turtingi, kad išlaikytume nuostolingą įmonę", - teigė viceministras.

Žemės ūkio ministerija yra 15 valstybės valdomų bendrovių akcijų valdytoja, 5 valstybės įmonių bei vienos viešosios įstaigos savininkė, vienos viešosios įstaigos dalininkė.

Žemės ūkio ministerijos valdymo srities įstaigų ir valstybės valdomų įmonių sąrašas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai