NŽT galės kreiptis į teismą dėl viešojo intereso
2019-02-15
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Seimas leido Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) tiesiogiai kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo, tačiau tik tuo atveju, jeigu pažeidimą naudojant valstybės žemę, bus padariusi ne pati tarnyba. Tikimasi, kad taip sutrumpės viešojo intereso gynimo procesai ir bus galima greičiau pašalinti pažeidimus.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Žemės įstatymo pataisas. Tais atvejais, kai viešasis interesas būtų pažeistas dėl NŽT sprendimų, ji turės kreiptis į prokuratūrą. 

Seimo teisininkai yra suabejoję, ar viešąjį interesą pažeidusius sprendimus priėmusi NŽT pati būtų suinteresuota juos išaiškinti ir dėl to pati kreiptųsi į prokuratūrą. Pasak teisininkų, ji tokių kreipimųsi vengs. 

Linas Agro2 20 04 01

„Abejotina, ar viešąjį interesą galimai pažeidžiančius sprendimus priėmusi institucija pati būtų suinteresuota juos išaiškinti ir dėl savo pažeidimų kreiptis į prokuratūrą, kad pastaroji kreiptųsi į teismą dėl jų panaikinimo bei teisinių pasekmių pašalinimo“, – rašoma Seimo Tesės departamento išvadoje.

Tačiau Seimas neatsižvelgė į šiuos pastebėjimus. Taip pat nepritarta siūlymui papildomai nurodyti kitą, nesuinteresuotą instituciją, pavyzdžiui, Žemės ūkio ministeriją, kuri pati tiesiogiai kreiptųsi į teismą dėl  pažeidimų. Seimo teisininkai taip pat siūlė įpareigoti ministeriją tokiais atvejais pačiai kreiptis į prokurorus, kad jie imtųsi ginti viešąjį interesą. 

NŽT duomenimis, 2013-2015 metais ji į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo kreipėsi 214 kartų, iš kurių 193 atvejais buvo inicijuotas viešojo intereso gynimas teisme.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai