Nustatytas tiesioginių išmokų avansų dydis
2015-10-05

Vilnius. Nuo spalio 16 d. bus pradėta mokėti vienkartinių išmokų už 2015 m. deklaruotus plotus avansus. Kartu bus mokamos avansinės išmokos už pirmuosius hektarus, susietosios išmokos už baltyminius augalus, susietosios paramos už pienines karves, išmokos jauniesiems ūkininkams dalis, šiandien informuoja NMA.

Avansai sudarys iki 70 proc. numatytų išmokų bendrų sumų. Nacionalinė mokėjimo agentūra praneša, kad avansus mokės atsižvelgdama į Žemės ūkio ministerijos nustatytus avansinės išmokų dalies dydžius, kurie yra tokie: vienkartinės išmokos už plotus - 37 Eur už ha; išmokos už pirmuosius hektarus - 32 Eur už ha; susietosios išmokos už baltyminius augalus - 55 Eur už ha; išmokos jauniesiems ūkininkams - 30 Eur už ha.

Susietosios paramos už pienines karves avansas - 56 Eur už pieninę karvę.

Vaderstad 12 05

Nuo lapkričio 16 d. NMA planuoja mokėti avansus ir pagal „žalinimo" paramos schemą. Šios išmokos dydis bus patvirtintas artimiausiu metu. Likusios išmokų dalys bus pradėtos mokėti nuo gruodžio 1 d. ir bus išmokėtos iki kitų metų balandžio 30 d.

Bendra už 2015 m. išmokėtina ES tiesioginių išmokų suma Lietuvos ūkininkams sieks 442,5 mln. Eur. Už šiais metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus planuojama išmokėti tiesiogines išmokas 136 tūkst. pareiškėjų.

NMA, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai