Sausros žalai sumažinti ūkininkams skyrė 8,5 mln. eurų
2020-07-08

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį posėdyje skyrė 8,5 mln. eurų nuo 2018 metų sausros nukentėjusiems ūkininkams.

„Norime skirti 8,5 mln. eurų paramą ir kompensaciją už 2018 metų stichinės sausros padarinius žemės ūkio veiklos subjektams, taip prisidedant prie žemės ūkio sektoriaus gyvybingumo išsaugojimo“, – posėdyje kalbėjo žemės ūkio ministras Andrius Palionis. 

Parama būtų skiriama iš valstybės pasiskolintų lėšų ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planui. Suma būtų paskirstoma po 4,25 mln. eurų augalininkystės ir gyvulininkystės sektoriams, nurodoma Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) parengtoje pažymoje.

RVAC 21 09 30

Gegužės pabaigoje Vyriausybės pasitarime svarstant ministerijų siūlymus naujomis priemonėmis papildyti ekonomikos skatinimo ir koronaviruso pasekmių mažinimo planą, ŽŪM pasiūlė skirti lėšų kompensuoti ūkininkų prarastas pajamas dėl 2018 metų sausros.

Svarstant šį pasiūlymą, finansų ministras Vilius Šapoka rekomendavo lėšas skirti atskiru Vyriausybės nutarimu.

Sausringi orai Lietuvos ūkininkus buvo užklupę 2018-ųjų birželį. Liepos pradžioje tuomet Vyriausybė visoje Lietuvoje paskelbė ekstremalią situaciją dėl sausros. Žemdirbiai teigė, kad jie neteko trečdalio derliaus, o labiausiai nukentėjo šalies pietinių regionų ūkiai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai