Nukentėję pieno gamintojai turėtų gauti tikslines kompensacijas
2014-10-14

Vilnius. Europos Komisijos parama dėl Rusijos embargo nukentėjusiems Lietuvos žemdirbiams turėtų paaiškėti šią savaitę, sako žemės ūkio ministrė. Pasak Virginijos Baltraitienės, už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Dačianas Čiološas (Dacian Ciolos) trečiadienį EK pateiks savo siūlymus dėl paramos skyrimo.

„Dėl pienininkystės mes išdėstėme keturios valstybės savo nuomonę: Lietuva, Latvija, Estija ir Suomija. Mes labiausiai nukentėjome ir mums reikia didžiausios paramos. Valstybės narės kategoriškai nei viena nepasakė, kad nereikia skirti, teigė, kad reikia tikslingai skirti, bet reikia pasižiūrėti, pasiskaičiuoti, kiek reikia. (...) Komisijos narys D. Čiološas pasakė, kad jis pasiruošęs padėti ir kad dabar komisaras siūlys Komisijai sprendimą ir manom, kad po trečiadienio turėtų paaiškėti, apie kokius pinigus kalbama ir kokios galimybės yra bei iš kokių lėšų tai bus padaryta", - BNS telefonu iš Liuksemburgo sakė V.Baltraitienė.

Situacija dėl tikslinių kompensacijų turėtų paaiškėti šią savaitę - Europos Komisijoje vyksta karštos diskusijos dėl 2015 m. biudžeto koregavimo. Žemės ūkio ministerija praneša, kad ketina nedelsdama pradėti dėlioti galimos paramos schemą. „Dauguma gamintojų jau kurį laiką gamina į nuostolį ir akivaizdu, kad reikalinga skubi, tiesiogiai jiems skirta trumpalaikė parama. Karvė - ne mašina, kurią galima išjungti, pastatyti į garažą ir vėl įjungti, kai situacija rinkoje tampa palanki. Esu labai dėkinga EK už supratimą ir ryžtą pasiūlyti tikslines kompensacines priemones labiausiai nuo embargo nukentėjusių valstybių narių pieno gamintojams",  - kalbėjo ministrė.

Pasak jos, Lietuva prašo, kad EK kompensuotų žemdirbiams už smukusias pieno supirkimo kainas. Lietuva yra pateikusi prašymą, jog ūkininkams už laikotarpį nuo rugpjūčio pradžios, kai prasidėjo Rusijos embargas, iki Naujųjų metų padengtų 32 mln. eurų (110,5 mln. litų).

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Mes esam pateikę prašymą iki Naujųjų metų, kad pilnai būtų kompensuojamas pieno supirkimo kainų kritimas - tai 32 mln. eurų žemdirbiams. Bet, manau, turbūt už trumpesnį laikotarpį skirs", - aiškino ministrė.

Liuksemburge vakar iki vėlaus vakaro posėdžiavusi ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryba aptarė ne tik Lietuvai ypač aktualius Rusijos embargo, bet ir afrikinio kiaulių maro, sulaikyto žvejybos laivo „Jūros vilkas", žvejybos Baltijos jūroje klausimus.

BNS, ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai