Nepanaudotos lėšos - gyvulininkystės ūkiams modernizuoti
2013-08-02

Vilnius. Situacijai gyvulininkystės sektoriuje pagerinti ketinama skirti 60 mln. litų. Perskirsčius Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos lėšas, gyvulininkystės veiklą vykdantys subjektai paraiškas galės teikti pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas".

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė „Mano ūkiui" sakė, kad planuojamas naujas šaukimas. „Esame pateikę Europos Komisijai prašymą dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos lėšų perskirstymo. Nacionalinei mokėjimo agentūrai duota užduotis revizuoti visas programas, suskaičiuoti, kiek dar likę nepanaudotų lėšų.", - sakė J. Stakėnienė (nuotr.).

Pasak Kaimo plėtros departamento direktorės, anksčiau pateikti ir tinkamais pripažinti projektai žemės ūkio valdoms modernizuoti tenkinami nebus. „Didžioji jų dalis - augalininkystės projektai, o gyvulininkystės projektų pateikta vos vienas kitas. Norint juos „ištraukti iš apačios", pirmiausia reikėtų remti augalininkystę, o tam lėšų jau nėra. Vilčių gauti paramą jiems nėra, nebent įvyktų stebuklas", - tvirtino J. Stakėnienė.

Dojus agro 19 09 10

Dabartiniu finansiniu laikotarpiu pateiktos, tačiau netenkintos paraiškos, nebus tenkinamos ir naujuoju 2014-2020 m. laikotarpiu, nes tai daryti draudžia reglamentai. „Naujoje finansinėje perspektyvoje kalbama tik apie tai, kad finansuojamos tik tos išlaidos, kurios patirtos nuo paraiškos pateikimo. Kompensavimo atgaline data negali būti", - pabrėžė J. Stakėnienė.

Nacionalinės mokėjimų agentūros duomenimis, populiariausios Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonės yra „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas"„Žemės ūkio valdų modernizavimas" ir „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas".

Tarp nepopuliariausių priemonių įvardijamos „Dalyvavimas maisto kokybės schemose", „Tarpteritorinis ir tarptautinis bendradarbiavimas", kurios parama naudojasi Vietos veiklos grupės. Būtent pagal šias priemones ir liko daugiausia nepanaudotų lėšų. Tikėtina, kad iš šių programų ir bus nukreiptos lėšos gyvulininkystės sektoriui paremti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai