Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Naujasis NMA vadovas: ieškosime būdų dirbti efektyviau

Vilnius. Europos Sąjungos (ES) paramą skirstančiai Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) nuo antradienio vadovauja buvęs premjero patarėjas žemės ūkio klausimais Aleksandras Muzikevičius. 

Naujo tarnybos vadovo buvo ieškoma po to, kai tuometinis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys gegužę atleido NMA vadovą Eriką Bėrontą, Valstybės saugumo departamentui pareiškus, jog šis negali dirbti su įslaptinta informacija.

Agentūrai iki šiol laikinai vadovavo direktoriaus pavaduotojas Jonas Valikonis.

Bioversija 23 09 01 m7

Paskelbus konkursą į NMA vadovo pareigas pretendavo iš viso 24 kandidatai. Spalio pradžioje A. Muzikevičius sakė BNS, kad buvo pasirinktas iš dviejų pretendentų.

Iki paskyrimo NMA direktoriumi A. Muzikevičius dirbo Ministro Pirmininko patarėju žemės ūkio klausimais. Jis yra baigęs bakalauro ir magistro studijas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijoje, čia apsigynė ir biomedicinos mokslų daktaro laipsnį. Vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikaciją įgijo Vilniaus Gedimino technikos universitete. A. Muzikevičius turi viešojo administravimo ir vadovavimo žemės ūkio įmonėms patirties.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš Druskininkų kilęs 43 metų biomedicinos mokslų daktaras A. Muzikevičius su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu dalyvavo rinkimuose į Vilniaus miesto tarybą.  

Naujasis NMA vadovas Aleksandras Muzikevičius atsako į portalo manoukis.lt klausimus:

Ar pretenduojant į šias pareigas sunku buvo įveikti konkurentus? Kokias savo, kaip vadovo, savybes galėtumėte išskirti kaip stipriausias?

Atsakydamas į šį klausimą, norėčiau pasakyti, kad ėjau ne įveikti konkurentus, o parodyti geriausias savo, kaip vadovo, savybes ir įtikinti komisiją bei žemės ūkio ministrą, jog esu tinkamiausias kandidatas į šias pareigas. Visada maniau ir manau, kad pagrindinės vadovo savybės yra kompetencija ir žmogiškumas.

Kokie bus pirmieji Jūsų darbai agentūroje?

Pirmiausiai ketinu artimiau susipažinti su kolektyvu. Didžiausia institucijos vertybė yra jos darbuotojai, todėl nuo to, kaip susiklosto santykiai tarp vadovo ir pavaldinių, kokia darbo ir santykių atmosfera vyrauja, labai priklauso institucijos veiklos rezultatai. Sieksiu, kad atmosfera NMA būtų darbinga, atvira, pagrįsta pasitikėjimu.

NMA administruoja paramos priemones žemės ūkiui. Tai – didelės lėšos. Kokių priemonių ketinate imtis, siekiant dar labiau stiprinti žemdirbių pasitikėjimą agentūra ir jos darbo skaidrumą?

Visų pirma, nemanau, kad agentūra iki manęs dirbo blogai. 2018 m. pabaigoje vykdytos apklausos duomenimis, 95 proc. pareiškėjų ir paramos gavėjų NMA veiklą ir paslaugas įvertino teigiamai. Tikiu, kad pasitikėjimas NMA tik augs. Mano, kaip ir agentūros, tikslas – siekti, kad visi procesai ir jų rezultatai būtų skaidrūs, vieši ir aiškūs.

NMA yra vienintelė akredituota institucija, administruojanti paramos priemones žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei. Tai svarbi institucija, kurios veiklos rezultatai turi įtakos visam šalies ūkiui. Jaučiu atsakomybę pradėdamas vadovauti šiai organizacijai. Tikiu, kad drauge su NMA motyvuotais darbuotojais pasieksime puikių rezultatų.

Kokių naujovių iš NMA artimiausioje ateityje gali tikėtis žemdirbiai? Pavyzdžiui, dėl patikrų ir pan.?

Atėjau į instituciją, kuri garsėja diegiamomis inovacijomis, leidžiančiomis gerinti tiek NMA paslaugų kokybę, tiek organizacijos veiklą apskritai. Jau dabar didžioji dalis patikrų atliekama nuotoliniu būdu. Greitu metu planuojama įdiegti automatinę nuolatiniolaukų stebėjimo informacinę sistemą, kuria galės naudotis ne tiek NMA specialistai, bet ir ūkininkai. Tą darysime ir toliau – ieškosime būdų, kaip palengvinti mūsų ir ūkininkų darbą, kad vieni su kitais bendradarbiaudami galėtume dirbti efektyviau.

Kalbant apie Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną, buvo užsimenama ir apie tai, kad pirmiausiai čia galėtų būti atkelta NMA. Kaip manote, ar agentūra galėtų dirbti kitame mieste, nebūtinai sostinėje?

Nenorėčiau šiandien, kaip sakoma, burti iš kavos tirščių. Žemės ūkio ministerijos ir kitų jai priklausančių institucijų perkėlimas į Kauną yra LR Vyriausybės ir žemės ūkio ministro Andriaus Palionio kompetencijos klausimai. Gerbsiu bet kokį jų sprendimą ir stengsiuosi, kad agentūros veikla būtų atspari bet kokiems vidaus ar išorės pokyčiams.

Dėkojame už atsakymus.

MŪ, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip elgiatės, kai gyvulys sunkiai serga ir patiria kančią?
  Visos apklausos