Naujasis ministras lankėsi pas ūkininkus
2012-12-19

Kauno r. Naujasis žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, susitikęs su šalies ūkininkais, pareiškė, kad revoliucinių permainų šiame sektoriuje neplanuojama, o didžiausią dėmesį numatoma skirti gyvulininkystei.

Ministras su žemdirbiai susitiko vakar Kauno rajone, dalyvaudamas Lietuvos ūkininkų sąjungos susitikime, kuriame buvo aptariamas žemdirbių atstovavimas tarptautinėse organizacijose.

Pristatydamas savo veiklos gaires, ministras V. Jukna pareiškė, kad vienas iš svarbiausių europinio lygmens prioritetų lieka nepakitęs - tai siekimas iškovoti didesnes tiesiogines išmokas Lietuvos žemdirbiams.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Vakar ministras Vigiljus Jukna lankėsi ūkininkų renginyje, kuriame kalbėta apie žemdirbių veiklą tarptautinėse organizacijose

Kalbėdamas apie nacionalinę žemės ūkio politika, ministras pabrėžė gyvulininkystės sektoriaus stiprinimo būtinybę. „Revoliucinių permainų sektoriuje nebus, bet prioritetas turi būti nustatytas - prikelti iš sąstingio gyvulininkystę. Gyvulininkystė sukuria daugiau darbo vietų, ji skatina kitų sektorių plėtrą. Tačiau padidintas dėmesys gyvulininkystei nereiškia, kad bus pamiršti kiti gamintojai - nė viena šaka nebus pamiršta", - sakė V. Jukna.

Atsakydamas į žemdirbių klausimus apie išmokas už kvotinį pieną (šioms išmokoms numatyta skirti kur kas mažiau lėšų, negu buvo planuota anksčiau), ministras pasižadėjo: „Darysiu, ką galėsiu".

„Kada bus normaliai mokama už kvotinį pieną?“, – nuskambėjo pirmas klausimas naujam ministrui

Ūkininkai teiravosi, ar bus pagaliau atsižvelgta į jų argumentus, jog žemės mokestis turi būti nustatomas ne pagal rinkos kainą, o įvertinus žemės našumą? „Manau, kad Žemės mokesčio įstatymo įgyvendinimą gali tekti atidėti vėlesniam laikui. Apie tai žadama diskutuoti Seimo Kaimo reikalų komitete", - paaiškino ministras.

Ministro teirautasi ir apie naktinės reformos metu panaikintų PVM lengvatų vaisiams ir daržovėms tolesnį likimą. „PVM lengvatos turi būti taikomos ne tik vaisiams ir daržovėms, bet ir mėsai, nes esant dabartiniam PVM mūsų gamintojams sunku konkuruoti su įvežtine produkcija. Labai greitų permainų negaliu žadėti, bet ateinančių metų antrąjį pusmetį, manau, šis klausimas bus išdiskutuotas", - patikino V. Jukna.

Pirmojo susitikimo metu ministerijos ir Ūkininkų sąjungos vadovai apsikeitė dovanomis. V. Jukna įteikė Ūkininkų sąjungai pyragą su bite, simbolizuojančia darbštumą, o J. Talmantas ir G. Staliūnienė ministrui įteikė pintinę žemdirbiškų gėrybių su palinkėjimais nepristigti jėgų sprendžiant žemdirbiams svarbius klausimus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai