Nacionalinė žemės tarnyba nebus naikinama
2017-02-21

Vilnius. Vilniaus merui Remigijui Šimašiui išreiškus nuomonę, jog Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) turėtų būti naikinama, nes ji dirba neefektyviai ir neskaidriai, premjeras Saulius Skvernelis tam prieštarauja. Vyriausybė yra numačiusi šios tarnybos reorganizaciją.

„Aš suprantu liberalų požiūrį, kad viską reikia naikinti, kas susiję su valstybė vykdoma ar priežiūros, ar kontrolės funkcija. Panaikinti galima visiškai viską, bet mes negalime gyventi laukinio liberalizmo sąlygomis", - žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis.

„Tarnyba įteisina nelegalius verslo planus (priplanuoja sklypų šalia pigiai įgytų bakūžių); reketuoja teisėtus verslus (atiminėja brangiai įsigytas nuomos teises į sklypus); vilkina svarbius visuomeninius projektus (pavyzdžiui, darželių statybą); stebuklingais būdais įvykdo pelningą restituciją atkeliant žemes kad ir į Konstitucijos projektą (ačiū prokuratūrai, kuri mano prašymu sustabdė šią aferą), ar į Laisvės prospektą, kaip nesenai buvo aprašyta; grąžina žemę daugiabučių namų kiemuose, vilkina tą pačią restituciją", - teigė sostinės meras.

LYTAGRA 19 07 04 mob

S. Skvernelis savo ruožtu žurnalistams teigė, jog bus tęsiama NŽT reorganizacija, tačiau neaišku, kada ji baigsis ir kaip tiksliai po reorganizacijos atrodys tarnyba.

„Kalbame apie įstaigų prie ministerijos optimizavimą. Kaip ir kokias funkcijas turėtų atlikti įvairios tarnybas. Turime daug nepatenkintų pusių ir turbūt mažai, kas yra patenkinti šios tarnybos veikla. Pažiūrėsime, kaip viskas atrodys. Dabar yra daug klausimų, bet mažai atsakymų", - teigė S. Skvernelis.

Žemės ūkio ministerija jau anksčiau skelbė NŽT pertvarką pradedanti jau vasarį - planuojama sumažinti centrinio padalinio darbuotojų skaičių, peržiūrėti jo funkcijas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai