Ministrė V. Baltraitienė pareikalavo sustabdyti 12 mln. litų vertės konkursą
2014-12-18

Vilnius. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sustabdė konkursą dėl maisto pirkimo nepasiturintiems, suabejojusi jo skaidrumu. Žemės ūkio ministerija kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą prašydama detalaus išaiškinimo dėl itin aukštų kokybės reikalavimų miltams, kurių nepasiturintiems ketinama nupirkti už 12 milijonų litų.

Lietuva nuo 2006 metų dalyvauja programoje ir dalija maistą nepasiturintiems. Kiekvienais metais sunkiai besiverčiantiems žmonėms dalijami maisto daviniai, kurie susideda iš aliejaus, mėsos konservų ir gaminių, cukraus, kondensuoto pieno, tešlos gaminių, miltų ir įvairių rūšių košių.  Šiemet dėmesį patraukė miltų tiekimo sąlygos, paaiškėjo, kad juos norima pirkti itin brangius.

Dar pavasarį, kai vyko analogiškas pirkimas, 1 kilogramas miltų kainavo 1,7 Lt, tuo tarpu dabar buvo įrašyta 40 proc. didesnė kaina - 1 kilogramas kainuotų 2,4 Lt. Taigi būtų nupirkta net 400 t mažiau šių produktų. Vienas iš reikalavimų, kad miltuose būtų net 15 proc. baltymų, kai įprastas kiekis yra 11 proc., tokie miltai parduodami prekybos tinkluose ir juos perka statistinis lietuvis. Išskirtinis kriterijus sukėlė abejonių, kad kaina yra nepagrįstai pakelta, todėl ministerija kreipėsi į VPT dėl patikrinimo ir išaiškinimo.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pirkimo sąlygos buvo nustatytos dar 2012 m., kai Žemės ūkio ministerijai vadovavo konservatorių partija. Šiuo metu laukiama VPT išaiškinimo, jeigu bus patvirtinta, kad tiekėjams sudarytos išskirtinės sąlygos leisiančios nepagrįstai kelti kainą, konkursas bus nutrauktas ir pradėtas naujas.

Tačiau tie, kam labiausiai reikalinga parama, neliks be pagalbos. Įprasti maisto daviniai bus suformuoti, iš šešių maisto produktų rūšių nebus tik vienos. Jau artimiausiu metu ketinama tartis su tiekėjais, kad maisto produktai kuo greičiau pasiektų nepasiturinčias šeimas.

Žemės ūkio ministerija taip pat ketina pradėti Žemės ūkio maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros auditą. Būtent ši institucija yra atsakinga už sutarčių su tiekėjais sudarymą.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai