Ministras žada pakovoti už susietąsias išmokas
2014-06-17

Vilnius/Liuksemburgas. Lietuva norėtų tiesioginę paramą susieti su laikomais gyvuliais, tačiau Europos Komisija (EK) nepritaria tokiai nuostatai. Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna šį klausimą žada kelti birželio 16-17 dienomis Liuksemburge vykstančiame Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdyje.

„Manome, kad Europos Komisija laikosi per daug griežtos pozicijos, drausdama taikyti reikalavimą laikyti gyvulius pareiškėjams, deklaruojantiems pievas ir ganyklas. Atsižvelgiant į situaciją pasaulinėse rinkose, valstybėms narėms turi būti suteikta galimybė pievas ir ganyklas deklaruojantį pareiškėją pripažinti aktyviu ūkininku tik tuo atveju, jei jis ankstesniais metais laikė ūkinius gyvūnus", - įsitikinęs V. Jukna.

ŽŪM neabejoja, kad siekiant užtikrinti visapusišką paramą gyvulininkystei, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas pieno ūkių rėmimui. Atsižvelgiant į Seimo Kaimo reikalų komiteto siūlymus ieškoti galimybių paremti pieninius bulius, kartu su socialiniais partneriais rastas kompromisas, kaip susietąja parama paremti gyvulininkystės šaką - 2015 m. melžiamoms karvėms būtų skirta 82,6 mln. Lt, pieniniams buliams - 15 mln. Lt, mėsiniams galvijams - 45 mln. Lt. Šio kompromiso bus laikomasi ir informuojant Europos Komisiją apie konkrečius Lietuvos sprendimus dėl susietosios paramos.

Lietuvoje 90 proc. ūkių nesiekia 30 hektarų, tačiau jie deklaruoja tik 10 procentų žemės, todėl numatoma papildomai paremti šiuos ūkius. Šiemet minėtoji paramos schema buvo taikoma pirmiesiems 30 ha, perskirstant 10 proc. tiesioginių išmokų lėšų. Atsižvelgiant į Lietuvos ūkių struktūrą, ŽŪM norėtų taikyti pirmųjų hektarų išmoką - galutinai dėl šios priemonės bus apsispręsta įvertinus šių metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo duomenis.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai