Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Agropolitika
Ministras: negalime pažeisti tarptautinių susitarimų

Vilnius. Įvedusi vienašališką rusiškų grūdų importo ar tranzito draudimą, Lietuva rizikuotų pažeisti tarptautinius susitarimus, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Taip jis teigia kai kuriems Seimo nariams siūlant laikinai uždrausti rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos importą bei tranzitą.

„Čia yra dalykas dėl Lietuvos rizikų nesilaikyti tarptautinių susitarimų“, – antradienį LRT radijui sakė K. Navickas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tarptautinis susitarimas nėra su Rusija, jis nėra dvišalis. Jei jis būtų dvišalis, jis, matyt, jau būtų priimtas ir nekiltų diskusijų“, – pridūrė ministras.

Anot jo, šiuo klausimu laukia intensyvios diskusijos Europos Komisijos kuluaruose, taip pat su Europos teisės departamentu prie Teisingumo ministerijos, Užsienio reikalų ministerija.

„Diskusija, manau, kils tikrai intensyvi – kaip mes įgyvendinsim šitą prievolę patys neatsidurdami tarp tarptautinių susitarimų nesilaikančių šalių. Tai labai svarbus dalykas, ne vien Žemės ūkio ministerijos kompetencijos sritis“, – sakė K. Navickas.

Jis tikino palaikysiantis idėją įvesti nacionalines sankcijas rusiškiems grūdams, jei dėl to pavyktų sutarti europiniu lygiu. Ministras pabrėžė ir tai, kad tranzitu per Lietuvą vežami rusiškos kilmės grūdai vietos rinkoje „nenubyra“.

„Nubyrėti negali, nes nėra taip paprasta juos nubyrinti. Jie vis tiek keliauja geležinkeliais į valstybinį jūrų uostą“, – sakė K. Navickas patikinęs, kad Klaipėdos uoste laikomasi visų muitinės procedūrų, o grūdai išmuitinami tik šalyje gavėjoje.

„Nebent pats importuotojas prašys gauti kilmės dokumentus. Bet čia yra atskiros procedūros, kurios apibrėžtos. Yra bendras susitarimas, kad tranzitas keliauja be didelių patikrų“, – pažymėjo K. Navickas.

Beveik 20 įvairių frakcijų parlamentarų iš Kaimo reikalų ir Ekonomikos komitetų siūlo laikinai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus. Seime įregistruotos tai numatančios Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisos.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius pirmadienį pasiūlė papildyti šias pataisas numatant, kad būtų draudžiamas ne tik importas, bet ir tranzitas.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos