Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Agropolitika
Ministras apie lenkų protestą: naudingesnis būsiu dirbdamas kabinete

Vilnius. Lenkijos ūkininkams penktadienį pradėjus iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako šiuo metu nematantis poreikio vykti į protestų vietą. Jo teigimu, naudingesnis bus dirbdamas iš kabineto. 

Ministro teigimu, į Lenkijos ir Lietuvos pasienį yra išvykęs ministerijos kancleris.  

„Kaip sakiau, poreikio tokio (vykti į pasienį – BNS) nėra. Šiandien kalbėjau, klausiau ir Lenkijos kolegos, tai irgi kol kas neketina važiuoti. Bet esame pasirengime, dirbame čia. Manau, daugiau naudos ir poveikio yra, kai aš galiu dirbti iš kabineto, nes turiu priemonių ir personalą, kuris gali padėti greitai parengti vieną ar kitą sprendimą“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė K. Navickas.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Važiuosiu, jei bus poreikis, dabar tokio poreikio nėra“, – teigė ministras, paklaustas, ar į pasienį neketina vykti per artimiausią savaitę, mat tokia planuojama akcijos trukmė. 

K. Navickas teigė, jog Lietuva atsakingai vertina ūkininkų priekaištus ir pastabas dėl ukrainietiškų grūdų judėjimo, tačiau sakė, kad nėra faktų apie į Lenkiją iš Lietuvos galimai grįžtančią ukrainietišką žemės ūkio produkciją.

„Kol neturime faktų arba prielaidų galimai neteisėtiems veiksmams, negalime to komentuoti. Viskas, kas vyksta, vyksta normalios, legalios prekybos apimtyse“, – kalbėjo ministras. 

Remdamasis Muitinės duomenimis, K. Navickas teigė, kad nuo pernai spalio, kai Lenkijoje prasidėjo ūkininkų protestai, ukrainietiškos kilmės grūdų įvežimas į Lietuvą gerokai sumažėjo.

Pernai, pasak jo, iš Lenkijos į Lietuvą įvežta apie 70 tūkst. t grūdų, iš Lietuvos į Lenkiją išvežta apie 30 tūkst. tonų.   

„Matosi, kad balansas yra Lenkijos pusėje. Taigi, racionalių dalykų, kuriuos galėtume šiandien imti ir spręsti, nematome“, – teigė žemės ūkio ministras.

Kartu su Lenkijos ministru ragina ūkininkus atsisakyti protestų

K. Navickas kartu su Lenkijos žemės ūkio ministru Czeslawʼu Siekierskiʼiu (Česlavu Siekierskiu) dalyvavo nuotoliniame susitikime ir aptarė situaciją pasienyje bei Lenkijos ūkininkų reikalavimus.Jie paragino lenkų ūkininkus atsisakyti protestų pasienyje su Lietuva.

Bendrame ministrų pareiškime pabrėžiama, kad bendra abiejų šalių atsakomybė – užtikrinti laisvą prekių judėjimą tarp dviejų Europos Sąjungos šalių.

Ministrai ragina Lenkijos ūkininkus susilaikyti nuo kelio ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu blokavimo ir leisti abiejų šalių institucijoms atlikti tyrimą dėl grūdų prekybos srautų tarp jų, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Pareiškime teigiama, kad ministrai supranta Lenkijos ūkininkų situaciją, jie įsipareigojo išsiaiškinti ir laiku pranešti apie bet kokius sąžiningos prekybos pažeidimus.

Ministrai žada tęsti tolesnį koordinavimą ir abiejų šalių institucijų bendradarbiavimą, siekiant išsiaiškinti Ukrainos grūdų, nukreiptų į Lietuvą ir gabenamų per Lenkijos teritoriją, tranzito maršrutus ir srautus.

K. Navickas pabrėžė, kad pasienyje su Lietuva atlikti patikrinimai nepatvirtina, jog Ukrainos grūdai Lenkijos rinką pasiekia po muitinės procedūrų Lietuvoje.

Ministrų nuomone, reikia ypač atidžiai vertinti Lenkijos ūkininkų reikalavimus dėl grūdų tranzito apskaitos, todėl sutarta intensyvinti bendradarbiavimą šiais klausimais.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos