Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Ministerija: pievų atkurti nereikės

Vilnius. Europos Komisija (EK) pritaria Lietuvos siūlymui užskaityti daugiamečių pievų plotus, kurie šiuo metu nėra deklaruojami, bet yra deklaravimo sistemoje. Tad, Žemės ūkio ministerijos teigimu, ūkininkams šiemet jų atkurti nereikės.

Europos Komisija jau pateikė Tarybai bei Europos Parlamentui deleguoto reglamento, susijusio su daugiamečių pievų išlaikymo nuostatomis, pakeitimus. Juos patvirtinus, pasėlius deklaruojantiems ūkininkams daugiamečių pievų šiais metais atkurti nereikėtų.

Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, EK įsiklausė į racionalų Lietuvos siūlymą, galintį sumažinti daugiamečių pievų ploto kasmetinio santykio skirtumą nuo referencinio,  ir įtraukė jį į deleguotojo akto pakeitimą.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Tai reiškia palankias žinias, kad Lietuvos ūkininkams šiemet pievų atkurti nereikės. Žinoma, būtina surasti tvarų ilgalaikį sprendimą dėl daugiamečių pievų, kad po kelerių metų netektų susidurti su ta pačia situacija“, – sako K. Navickas.

Planuojama, kad Komisijos ES Tarybai ir Parlamentui pateikti deleguoto reglamento, susijusio su daugiamečių pievų išlaikymo nuostatomis, pakeitimai įsigalios atbuline data nuo sausio 1 d., o tai reiškia kad pareiškėjams daugiamečių pievų atstatyti šiemet nereikės.

„Noriu pabrėžti, kad pagrindinis strateginių planų reglamentas nesikeičia, 5 proc. pokyčio riba lieka galioti, todėl GAAB1 standarto turėtų laikytis visi pareiškėjai, kurių deklaruotuose plotuose yra nustatytos daugiametės pievos. Jas būtina saugoti ir nearti, jei ateityje nenorime vėl susidurti su daugiamečių pievų išlaikymo problema“ – pabrėžė K. Navickas.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos