Mėsinių galvijų augintojai piktinasi susietosios paramos perskirstymu
2016-04-26

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) direktore šiais metais išrinkta Vilma Živatkauskienė (nuotr.) sako, kad dabar didžiausias galvosūkis - Žemės ūkio rūmų laikinojo komiteto nutarimas perskirstyti BŽŪP tiesioginių išmokų schemos susietosios paramos dalį.

Pasak LMGAGA vadovės, jeigu mėsinių galvijų augintojai neina piketuoti ir streikuoti, tai nereiškia, kad sektoriuje nėra problemų. Išgyventi iš mėsinių galvijų šiuo metu gali tik turintys dideles bandas ūkininkai, visiems kitiems tai yra tik papildomos pajamos prie kitos veiklos. Todėl nutarimas nuo 2017 m. perskirstyti BŽŪP tiesioginių išmokų schemos susietosios paramos dalį, labiau paremiant sėklinius pasėlius ir nuimant dalį lėšų nuo baltyminių augalų ir gyvulininkystės (pieninės ir mėsinės galvijininkystės), yra visiškai nesuprantamas, sako V. Živatkauskienė. Šios išmokos augintojams buvo didelė paspirtis.

„Mūsų asociacija tikrai nepritaria, kad būtų mažinama susietoji išmoka už mėsinius galvijus. Mėsinės galvijininkystės sektoriaus atstovai šiuo metu ir taip gauna gerokai mažesnes susietąsias išmokas, nei buvo planuota ir viešai pristatoma 2015 metais. O į mūsų sektorių jau pereina ir pieno ūkiai, todėl, atsižvelgiant į susidariusią situaciją, manome, kad parama šiam sektoriui turėtų didėti, bet ne mažėti", - kalbėjo LMGAGA direktorė.

Dojus agro 19 09 10

Tokiu ŽŪR sprendimu piktinosi ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos tarybos pirmininkas Aušrys Macijauskas. Pasak jo, stebina ES reglamentui prieštaraujantis ŽŪR siūlymas mažinti paramą baltymingiems augalams. Rašte ŽŪR pirmininkui A. Macijauskas primena, kad tiek ŽŪR prezidiumo, tiek neformaliuose pasitarimuose ne vieną kartą buvo sutarta, kad lėšos, reikalingos papildomai susietajai paramai už sertifikuota sėkla apsėtus hektarus mokėti, bus paimtos iš bendro tiesioginių išmokų voko didėjimo, nemažinant šiuo metu numatytų sumų nei gyvulininkystės, nei augalininkystės sektoriams.

„2017 metais bendra susietosios paramos suma bus 70,06 mln. eurų, t. y. 7,39 mln. eurų daugiau negu 2015-aisiais, todėl ir siūlome visą šį padidėjimą skirti sertifikuota sėkla apsėtiems hektarams, nenuskriaudžiant jokių kitų sektorių", - teigiama A. Macijausko pasirašytame rašte.

Negana to, V. Živatkauskienė tikina, kad LMGAGA nebuvo informuota apie ŽŪR laikinojo komiteto posėdį, todėl nemano, kad priimti sprendimai gali būti teisėti.

Tame posėdyje ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas pasiūlė perskirstyti BŽŪP tiesioginių išmokų schemos susietosios paramos dalį, sertifikuotai sėklai iš gyvulininkystės sektoriaus skiriant 2 mln. eurų, iš baltyminių augalų - 1 mln. eurų, taip pat bendrai iš augalininkystės sektoriaus - 0,4 mln. eurų, tad bendra voko dalis sertifikuotai sėklai būtų 3,4 mln. eurų.

Balsų dauguma ŽŪR laikinasis komitetas nutarė 2017 m. susietajai paramai skirti didžiausią galimą tiesioginio voko dalį - 15 proc. (70,06 mln. eurų), iš jų 2 proc. (9,34 mln.) skiriant baltyminiams augalams, likusius 13 proc. (60,72 mln.) paskirstant taip: gyvulininkystės sektoriui - 76,7 proc. (46,58 mln.), o augalininkystės - 23,3 proc. (14,14 mln.) susietosios paramos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai