Lyg ir susitarta dėl valstybės paramos paskirstymo pienininkams
2016-03-17

Vilnius. Žemės ūkio ministerijoje žemdirbių atstovai šiandien kartu su ministre Virginija Baltraitiene aktyviai diskutavo dėl valstybės paramos (18 mln. eurų) pieno gamintojams paskirstymo. Bendras sutarimas, kokia paskirstymo schema turėtų būti, lyg ir rastas. Tačiau pieno gamintojų atstovai sako, kad tai nekeičia planų dėl planuojamos protesto akcijos.

Žemės ūkio ministrės V. Baltraitienės teigimu, žemdirbių atstovams buvo atsakyta į rezoliucijos klausimus. „Pirmiausia kalbame apie tai, kad 18 mln. eurų kaip nuostolių dalies kompensavimą mes galime išmokėti jau balandžio pradžioje, tik yra svarbus susitarimas, kokiu principu. Kiekvienas turi savo nuomonę, bet turbūt tą kompromisą radome - už vieną karvę, kaip valstybės pagalbą, mokėti po 66 eurus, o kooperuotiems - 10 proc. didesnę", - po susitikimo žurnalistams kalbėjo V. Baltraitienė.

V. Baltraitienės teigimu, dabar kooperatyvų nariai yra daugiausiai nukentėję, bet to, papildoma parama būtų ir tam tikra paskata kooperuotis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Žemės ūkio kooperatyvų asociacijos vadovės Jūratės Dovydėnienės teigimu, dabartinis sprendimas - laikinas, bet situaciją šiek tiek pagerins

Pasak J. Dovydėnienės, siūlymas kooperatyvų nariams paramą padidinti buvo ir skirstant lėšas pernai rudenį, tačiau tuomet buvo nuspręsta mokėti visiems vienodai.  „Tendencija yra tokia, kad kooperatyvai gauna šiek tiek mažesnes pajamas nei kiti rinkos dalyviai ir mes esame priversti mokėti šiek tiek mažesnes kainas savo žemdirbiams. Tai būtų visiškai pagrįsta ir pateisinta, kodėl kooperatyvų nariams turi būti išmokėta šiek tiek daugiau", - sakė J. Dovydėnienė.

Susitikimo metu taip pat sutarta sudaryti darbo grupę prie ministerijos, kuri spęstų paramos fondo kūrimo klausimus, pritarta ir darbo grupės Seime sudarymui. Bus tobulinamas ir Pieno rinkos reguliavimo įstatymas. Ministrės teigimu, per savaitę jo pakeitimai turi būti pateikti derinti visoms asocijuotoms struktūroms.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas po susitikimo sakė, kad siūloma paramos schema penktadienį dar bus aptarta LŪS prezidiumo posėdyje.

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos  pirmininkas Jonas Vilionis teigė, kad tokios paramos nepakanka ir protesto akcija vyks

„Kažką laimėjome, bet viskas atsideda laike. O mums šiandien problemą reikia spręsti. Pieno kainos ir toliau mažėja, niekas nekalba apie tai. Mes negauname tos kompensacijos. Kad išmokės pašalpėlę, žinoma, gerai, bet problemos ji nesprendžia", - kalbėjo J. Vilionis, tvirtindamas, kad norima išmokų kaip visoje ES ar bent ES supirkimo kainos vidurkio.

Pasak jo, ūkininkai suvažiuos į Vilnių 30 dieną. „Atvažiuosime ir eisime per Gedimino prospektą - iki ministerijos. Išsiėmėme leidimus. Prie ministerijos budės žmonės iš rajonų visą mėnesį - po 30 žmonių ištisą parą, bus pastatyta palapinė", - sakė LPGA vadovas. Tiesa, dėl karvių atvežimo dar negautas leidimas iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, diskutuojama dėl ketinamų atvežti gyvulių gerovės.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai