Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Agropolitika
Lietuvos žemės ūkio taryba: daugiametės pievos jau tampa nacionaline problema

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio taryba išplatino kreipimąsi į premjerę Ingridą Šimonytę. Jame prašoma ministrės pirmininkės įsitraukti ir padėti spręsti kilusią problemą dėl daugiamečių pievų atstatymo.

LŽŪT kreipimesi teigiama, kad 2018 m. daugiamečių pievų referencinis plotas – 750 tūkst. ha  yra sukurtas dirbtinai.

„Nenutrūkstamai deklaruojant žolinius pasėlius 5 metus iš eilės, tokie pasėliai deklaravimo sistemoje automatiškai buvo pažymimi, kaip daugiametės pievos. Todėl 2018 m. referencinis plotas yra neadekvačiai didelis ir prasilenkia su tikrove“, – rašte teigia LŽŪT pirmininkas Ignas Hofmanas.

Bioversija 2024 08 19 m7

Tarybos teigimu, paradoksalu – šalyje sparčiai mažėjant gyvulininkystei, daugiamečių pievų plotas didėjo. Anot jų, tai lėmė netinkami ir dirbtini biurokratiniai sprendimai.

„Nei žemdirbiai, nei žemių savininkai nesukūrė ydingų biurokratinių įstatymų, kurie žemdirbius šiandien įspraudė į numatomų sankcijų rėmus už šio painaus ir ydingo teisinio reglamentavimo nesilaikymą.

Valdininkų nenoras prisiimti atsakomybę už dirbtinai sukurtą valstybinio masto problemą yra perkeliamas ant jaunų, neseniai pradėjusių ūkininkauti ūkio subjektų“, – rašoma kreipimesi.

Taryba kritikuoja esamą situaciją ir įspėja, kad, jei nebus rasta išeičių, nemažai jaunųjų ūkininkų bankrutuos, nes dabar žiemkenčiais apsėtus laukus pavasarį bus reikalaujama išarti ir vėl sėti pievas. 

„Tai sveiku protu nesuvokiama situacija, varanti žemdirbius į neviltį. Europos Sąjunga čia niekuo dėta, kaip bando visus įtikinti, galbūt patys suklaidinti, Žemės ūkio ministerijos vadovai. Neseniai įvykusio susitikimo metu Europos Komisijos atstovai tai nedviprasmiškai įvardijo kaip šalies vidaus klausimą“, – teigia I. Hofmanas.

Jis primena, kad gyvulių skaičius Lietuvoje yra stipriai sumažėjęs ir menksta toliau, žolę auginti verčiami ūkininkai gyvulių nelaiko, jie dabar kuria modernią ir tvarią augalininkystę, į ją investavę nuosavas ir skolintas lėšas.

„Išgirskite žemdirbius, įsiklausykite, ką jie sako! Darbas turi duoti pajamų, o kokia vertę duos žolė, kuri ūkyje nereikalinga? Gerbiama Premjere, neverskite ūkininkų valgyti šieną!“ – emocingai ragina Lietuvos žemės ūkio taryba, prašydama I. Šimonytę paraginti Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas spręsti šią problemą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
Visos apklausos