Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Lietuvos žemdirbių protestas didelio dėmesio nesulaukė

Vilnius. Lietuvos žemdirbiai, reikalaudami didesnių Europos Sąjungos (ES) tiesioginių išmokų, ketvirtadienį Briuselyje įteikė peticijas Europos Parlamentui bei Komisijai.  Užsienio žiniasklaidoje šiai protesto akcijai neskirta dėmesio.

„Pasirašėme peticiją ir įteikėme Parlamentui, Europos Komisijai, valstybių vadovams, dėl ko mes kovojam, nes neturi būti diskriminacijos, nelygių teisių“,– BNS ketvirtadienį telefonu iš Briuselio sakė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus.

„Mes, savo balsą rodydami, atkreipiam dėmesį ir į Lietuvą, ir į Baltijos šalis“,– pridūrė jis.

Bioversija 22 02 02

Protesto metu sulaukta Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikymo, diskutuota su Lenkijos europarlamentaru Czeslawu Adamu Siekierski (Česlavu Adamu Sekerskiu), eurokomisaro Philo Hogano (Phil Hogan) atstovais.

A. Svitojus teigė, kad protesto akcijoje dalyvavo apie 200 žemdirbių atstovų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Čekijos. „Skambėjo daug lietuviškų dainų, skanduočių, daug plakatų, lenkų, latvių vėliavos, čekų, viskas nuotaikingai labai“,– pasakojo A. Svitojus.

Jo teigimu, dar vienas toks protestas Briuselyje gali būti rengiamas gruodžio mėnesį.

Tiesa, užsienio žiniasklaida neskyrė daug dėmesio žemdirbių protestui. Kanalas „Euronews“ parengė reportažą, kurio akcentu tapo vaizdas, kaip pieno gamintojai purškia pieno miltelius į Europos Tarybos pastatą, protestuodami prieš žemas supirkimo kainas. Reportaže šmėsteli ir protestuotojai iš Lietuvos.

Kanalas „Euronews“ parengė reportažą apie žemdirbių protestą

ES tiesioginių išmokų vidurkis – apie 266 eurai už hektarą. Nuo 2013 metų, kai Lietuvai buvo siūloma 144 eurų išmoka, šalies žemdirbiai suorganizavo 4 protesto akcijas ir pasiekė, kad iki 2019 metų ji siektų 181 eurus.

Lietuvai 2021–2027 metais tiesioginėms išmokoms numatoma skirti 3,344 mlrd. eurų, arba 5,8 proc. daugiau nei 2014–2020 metais, tačiau Kaimo plėtros programai numatoma skirti tik 1,214 mlrd. eurų – 26,2 proc. mažiau.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos