Lietuvos ekonominių interesų gynybai – sutelktos pajėgos
2013-10-16

Vilnius.  Lietuvos pieno produktų blokada Rusijoje tikriausiai yra politinio pobūdžio, nes iki šiol Rusijos Federacija nenurodė priežasčių, kodėl sustabdytas mūsų produktų eksportas, ir  Lietuva turi rengtis kreipimuisi į PPO, teigia šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Užsienio reikalų, Žemės ūkio, Ūkio ir Susisiekimo ministerijų bei Muitinės departamento ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovais aptarė, kokių priemonių imtasi sprendžiant eksporto į Rusijos Federaciją sutrikimus ir kokių tai duoda rezultatų.

Prezidentė domėjosi, kaip vykdomas jos įpareigojimas ginti Lietuvos ekonominius interesus visomis įmanomomis priemonėmis ir pabrėžė, kad siekiant sureguliuoti prekybą su Rusija išnaudotos dar ne visos priemonės ir galimybės. Pasak D. Grybauskaitės, tik Rusijos Vartotojų teisių ir žmonių gerovės priežiūros tarnybos lygmens akivaizdžiai nepakanka.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Prezidentė Dalia Grybauskaitė surengė pasitarimą dėl pieno produktų importo į Rusiją ribojimo

„Lietuviškos produkcijos eksporto ribojimas kenkia mūsų verslui. Šalies ekonominių interesų gynybai būtinos sutelktos pajėgos. Kiekviena institucija savo lygmeniu turi padaryti darbą iki galo išnaudodama visus turimus instrumentus. Jeigu dvišalės institucijų pastangos rezultatų neduos, Lietuva turi būti pasirengusi kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją“, – sakė Prezidentė.

Todėl šalies vadovė įpareigojo atsakingas institucijas kaip galima greičiau pateikti Europos Komisijai reikalingus duomenis kreipimuisi į Pasaulio prekybos organizaciją dėl lietuviškos produkcijos eksporto ribojimo.

Rusijos Federacija pati pripažino sustabdžiusi lietuviškų pieno produktų eksportą notifikuodama apie tai  Pasaulio prekybos organizaciją. 

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai