Lietuvoje pradedama privalomai registruoti kiaules
2014-08-20

Vilnius. Siekiant užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui, Žemės ūkio ministerija ir Veterinarijos tarnyba Lietuvoje nusprendė įvesti privalomą kiaulių registraciją. Ministerija pranešė, kad registracija vyks nuo trečiadienio iki rugsėjo 15 dienos.

„Mes turime patys savimi pasirūpinti, negalime laukti Europos Komisijos sprendimų, juk veikti reikia čia ir dabar. Kompensacijos pagelbės ūkininkams, tačiau neišspręs rūpesčių, todėl reikalingos papildomos priemonės", - pranešime sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Kiaulių registraciją vykdys teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų gydytojai kartu su seniūnijų specialistais. Jiems bus pavesta aplankyti visus ūkius ir padėti ūkininkams užpildyti privalomas registracijos formas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tarnybos inspektoriai, nustatę kiaulių ženklinimo ir registravimo pažeidimus, pirmiausia kiaulių laikytoją įspėja, o vėliau, jei nurodymai nevykdomi, gali skirti ir piniginę baudą.

Lietuvoje afrikinis kiaulių maras pirmą kartą užfiksuotas šiemet sausio pradžioje, kuomet buvo ištirti netoli sienos su Baltarusija dviejose vietose kritę šernai. Liepos 24 dieną agresyvus maras diagnozuotas gerai saugotoje „Idavang" fermoje, o iš viso šalyje nustatyti septini mirtino viruso židiniai.

Afrikinis kiaulių maras pasireiškė Latvijoje ir Lenkijoje, taip pat netoli sienos su Baltarusija.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai