Lietuva ir Latvija prašys EK kompensuoti liūčių padarytus nuostolius
2017-09-22

Vilnius. Lietuva ir Latvija kreipsis į Briuselį, prašydamos kompensuoti ūkininkams liūčių padarytus nuostolius, pranešė Žemės ūkio ministerija. Šiuo metu rengiamas bendras Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio ministrų kreipimasis į Europos Komisiją.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir premjeras Saulius Skvernelis kitą savaitę ketina aplankyti vieną nuo liūčių nukentėjusį regioną bei aptarti galimybes suteikti ūkininkams paramą.

Liūtys praūžė ne tik Lietuvoje, Latvijoje, bet ir Estijoje, Suomijoje, todėl visos šalys tikriausiai prašys kompensacijų iš EK.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Ignalinos rajono laukuose išguldyti javai leidžia daigus (Lietuvos ūkininkų sąjungos nuotr.)

Žemės ūkio ministerija planuoja parengti metodiką, kuri leistų savivaldybėms greičiau įvertinti liūčių ar kitų stichinių nelaimių pasekmes žemės ūkiui ir nustatyti, kokiais atvejais būtų skelbiama ekstremali situacija.

Anot B. Markausko, bendrieji kriterijai, kada skelbiama ekstremali situacija, žemės ūkiui netinka. Kitą savaitę jis ketina susitikti su nukentėjusių nuo lietaus savivaldybių vadovais ir aptarti būsimą naują tvarką.

„Kviesime visų nukentėjusių ar kenčiančių nuo lietaus savivaldybių merus ir žemės ūkio skyrių vedėjus, atstovus iš Pramonės ir amatų rūmų ir bandysime ieškoti išeities, nes tie bendri reikalavimai, kada skelbiama ekstremali situacija, žemės ūkiui netinka - tai ilgalaikis kritulių kiekis ir užmirkusios dirvos. Tikimės, kad rasime pasiūlymus ir Vyriausybė į juos reaguos", - Seime per Vyriausybės valandą pareiškė B. Markauskas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai