Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Laukiama pastabų Pieno įstatymo projektui

Vilnius. Pieno kainodarą reglamentuojantis įstatymas skinasi kelią – besirengiant jį svarstyti Seime, laukiama pastabų iš visuomenės ir suinteresuotų asmenų.

Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas praneša, kad su visuomene dėl Ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projekto ketinama konsultuotis iki birželio 12 d.

Vyriausybė jau yra pritarusi šiam, vadinamajam Pieno įstatymo projektui. Nauja įstatymo redakcija siekiama sustiprinti pieno pardavėjų derybines galias, aiškiau reglamentuoti žalio pieno kainodarą, įtvirtinti nesąžiningų ir draudžiamų veiksmų perkant ir parduodant pieną sąrašą.

Bioversija 2024 07 09 m7

Įstatymu norima apriboti nesąžiningų prekybos praktikų taikymo galimybes sudarant žalio pieno pirkimo–pardavimo sutartis. Siūloma nustatyti, kad pieno kaina turi būti nustatoma sutartyje ir ji gali būti arba pastovi, arba apskaičiuojama pagal sutartyje nustatytus objektyvius rodiklius. Projekte taip pat būtų apibrėžiamas įpareigojimas pirkėjui nustatyti aiškias priedų ir priemokų mokėjimo sąlygas.

Be kitų siūlomų nesąžiningų veiksmų pieno pirkėjui būtų draudžiama keisti sutarties sąlygas apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per sutartyje nustatytą terminą, kuris negalėtų būti trumpesnis kaip 30 dienų (šis draudimas nebūtų taikomas, kai pieno pirkimo kaina būtų didinama), mažinti pieno pirkimo kainą dažniau kaip kas du iš eilės einančius reguliariai parduodamo pieno tiekimo laikotarpius, pieno pardavėjams mokėti priemokas ir priedus už perkamą pieną, kurių dydžiai kartu būtų didesni kaip 20 proc. pieno pirkimo kainos ir kt.

Susipažinti su įstatymo projektu ir su juo susijusia informacija galima teisės aktų sistemoje, o pasiūlymus galima siųsti el. paštu priim@lrs.lt.

Pasibaigus numatytam laikui, visi raštu gauti pasiūlymai bus svarstomi Seimo komiteto rengiamuose klausymuose. Planuojama, kad šis klausimas po svarstymo Kaimo reikalų komitete į Seimo posėdžių salę turėtų sugrįžti birželio 27 d.

Parengta: pagal LRS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos