Kuponų sistema: pasakyti lengviau nei padaryti
2019-01-08

Vilnius. Maisto kuponų sistema veiks, jei mažų parduotuvių savininkams bus naudinga priimti ūkininkų produkciją ir ją pardavinėti, jei ūkininkams bus naudinga tiekti produkciją mažesniais kiekiais, o pirkėjai bus motyvuoti pirkti maistą mažose parduotuvėse.

Po susitikimo su smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais žemės ūkio ministras Giedrius Surplys teigė, kad Vyriausybės ketinama sukurti maisto kuponų sistema funkcionuos, belieka sugalvoti, kaip motyvuoti visus grandinės dalyvius.

Anot ministro, smulkieji verslininkai baiminasi, kad tai netaptų didele administracine našta. „Kad jiems nereikėtų daugiau padaryti darbų, programuoti savo buhalterines programas, o naudos jie galbūt ir negaus, išskyrus „visuomeninį medalį“, kad dalyvauja lietuviško maisto propagavimo kampanijoje“, – teigė G. Surplys.

RVAC 21 09 30

Jo teigimu, sistemą ketinama automatizuoti, kad verslininkams, priimantiems ūkininkų produkciją nereikėtų papildomai programuoti kasos aparatų.

Pasak Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkės Dalios Matukienės, siekiant, kad smulkieji verslininkai ir ūkininkai bei kaimas „atsigautų“, reikalinga sukurti sistemą, o maisto kuponai yra tik viena iš priemonių.

„Jeigu bus sistema, tikrai padės. Pavienės priemonės Lietuvoje dar niekada neveikė“, – po susitikimo su ministru teigė D. Matukienė.

Anot ministro, sistemos įdiegimas kainuotų apie 20 tūkst. eurų. Tačiau jeigu ja pasinaudotų visos šeimos, turinčios vaikų iki šešerių metų, maisto kuponams kompensuoti prireiktų dar maždaug 14 mln. eurų.

Vyriausybė praėjusių metų spalį pritarė maisto kuponų sistemai, kuri turėtų paskatinti gyventojus įsigyti daugiau vietinės kokybiškos žemės ūkio ir maisto produkcijos bei didinti konkurenciją mažmeninėje prekyboje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai