Kooperatinei pieno perdirbimo gamyklai skirta dar 4 mln. eurų
2016-08-31

Vilnius. Žemės ūkio ministerija pritarė, kad kooperatyvo „Pienas LT" baigtai statyti pieno perdirbimo gamyklai Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) būtų papildomai skirta 4 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos.

Žemės ūkio ministerijos Projektų atrankos komitetas antradienį patvirtino „Pieno LT" paraišką dėl papildomos paramos.

„Turėjome labai ilgas diskusijas. Uždavėme labai daug klausimų dėl projekto, įsitikinome, kad šitame projekte nėra dvigubo finansavimo situacijos, balsai pasidalijo per pusę, bet pirmininko balsas lėmė, ir sprendimas priimtas skirti paramą", - sakė Projektų atrankos komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Saulius Gintas Cironka.

Linas agro mob 21 06 04

NMA atstovė teigė, kad sutartis su „Pienu LT" gali būti pasirašyta per mėnesį. „Pieno LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas BNS teigė, jog kooperatyvas tikisi paramos lėšas gauti per tris mėnesius.

„Šitos paramos gavimas pačiam projektui lemiamos reikšmės neturės. Projektas yra įgyvendintas ir esame užtikrinę finansavimo šaltinius, tačiau tai turi reikšmės mūsų narių finansinei naštai", - kalbėjo N.Narauskas.

2014 metais bankrutavus džiovyklų įrangą gamyklai turėjusi tiekti Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks", o kitam gamintojui paprašius didesnės kainos, „Pienas LT" pakoregavo ES remiamą gamyklos projektą ir paprašė dar 4 mln. eurų.

Projektų atrankos komitetas anksčiau du kartus nepatvirtino paramos. Jo prašymu NMA aiškinosi, ar dėl „Pieno LT" veiklos nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas ir ar kooperatyvas yra įvykdęs visus su ES parama susijusius įsipareigojimus. Po tyrimo NMA pateikė išvadą, kad parama gamyklai gali būti skiriama.

Į „Pienas LT" gamyklą investuota 33,6 mln. eurų (iš jų 14,7 mln. eurų - ES parama). Kooperatyvo pajininkai į projektą investavo per 20 mln. eurų. Gamykla pradėjo veikti liepos pabaigoje.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai